Farming Simulator 22 - tryb budowania: działanie, jak włączyć

Wznoszenie i burzenie budynków.

Farming Simulator 22 korzysta z dość zaawansowanego trybu budowania, za sprawą którego możesz wznosić i niszczyć konstrukcje czy nawet kształtować teren. Z tej strony dowiesz się jak aktywować tę mechanikę i z niej korzystać.

By uruchomić tryb budowania wciśnij kombinację klawiszy Shift+P. Wtedy kamera nieco się oddali i przejmiesz nad nią pełną kontrolę - możesz swobodnie poruszać się po całej mapie. Samo okno budowy podzielone jest na kilka części:

075_farming_simulator_22_tryb_budowania_jak_wlaczyc_dzialanie
  • Budynki (1) - tutaj znajdziesz wszystkie konstrukcje użytkowe, silosy, zbiorniki na nawozy czy dodatkowe narzędzia jak myjka ciśnieniowa;
  • Produkcja (2) - w tej karcie ulokowane są fabryki do przetwarzania surowców, szklarnie, sady czy generatory, dzięki którym zarobisz dodatkowe pieniądze;
  • Zwierzęta (3) - ta zakładka skrywa budynki związane z hodowlą poszczególnych zwierząt;
  • Ozdoby (4) - tutaj znajdziesz przedmioty dekoracyjne, a także elementy oświetlenia;
  • Kształtowanie terenu (5) - za sprawą narzędzi z tej karty zmienisz ukształtowanie terenu, zasadzisz drzewa czy rośliny ozdobne, a także zmienisz podłoże.

By wznieść dany budynek, kliknij po prostu na interesujący cię obiekt, a następnie nanieś go na wolne miejsce (6). Po kliknięciu konstrukcja natychmiast tam powstanie, a z twojego konta ubędzie określona kwota.

Możesz także w dowolnym momencie modyfikować budynek. W tym celu kliknij na istniejącą konstrukcję, a na ekranie pojawi się nowe okno. Tam możesz sprzedać budynek (7) bądź zmienić jego nazwę (8), znajdziesz też szczegółowe informacje na jego temat.

076_farming_simulator_22_tryb_budowania_jak_wlaczyc_dzialanie

Korzystaj z tego okna często, by rozbudowywać swoją farmę. Uważaj jednak, gdyż spora część budynków jest bardzo kosztowna. Jeśli nie będziesz pilnował finansów, możesz bardzo szybko pozbawić się całej gotówki.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - pożyczka: dodatkowe pieniądze

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami