Farming Simulator 22 - rośliny nie rosną: co robić

Co zrobić, gdy wysiane rośliny nie chcą dać plonu.

System wysiewania i zbioru plonu w Farming Simulator 22 uległ sporej zmianie względem poprzednich odsłon. Z tego też powodu, możesz trafić na sytuację, w której rośliny nie będą dojrzewać. Z tej strony dowiesz się jak temu zaradzić.

Jak wspominaliśmy na stronie kalendarz rolniczy: kiedy wysiewać rośliny, wszystkie rośliny mają swoje okresy wysiewu/sadzenia i zbiorów. Oznaczone jest to w kalendarzu rolniczym zielonym i pomarańczowym kolorem.

Na potrzeby tej strony posłużymy się przykładem owsa. Roślinę tę możesz wysiać w marcu i kwietniu (1) - tak jak oznaczone jest to zielonym kolorem. Jeśli będziesz chciał zrobić to w innym momencie, wzrost rośliny zostanie zatrzymany. Nie ma znaczenia, czy wysiejesz owies w marcu czy w kwietniu - okres zbiorów pozostanie ten sam.

086_farming_simulator_22_rosliny_nie_rosna_co_zrobic_rozwiazanie

Jeśli chodzi o zbiory, to w przypadku owsa okres zbiorów to lipiec i sierpień (2). Oznacza to, że tylko w tych dwóch miesiącach możesz wykorzystać kombajn do zbiorów. Jeśli przegapisz ten termin, roślina obumrze w momencie nadejścia zimy.

Z tego też powodu, jeśli obsiałeś/obsadziłeś tę samą rośliną kilka pól, warto spowolnić czas w trakcie miesięcy zbiorów. Dzięki temu bez problemu zakończysz prace przed nadejściem niekorzystnych warunków.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - woda: jak zdobyć, transport

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami