Farming Simulator 22 - pogoda: wpływ na uprawy, jak sprawdzić

Na co wpływa pogoda, jak sprawdzić prognozę.

Farming Simulator 22 korzysta z zaawansowanego systemu pogody. Prócz zmiennej temperatury, w grze trafisz także na opady deszczu czy śniegu. Na tej stronie wyjaśniamy jaki ma to wpływ na rozgrywkę i co robić podczas niekorzystnej aury.

By sprawdzić pogodę wejdź do menu za pomocą klawisza Esc (przyciski Menu i Options dla konsol Xbox i PlayStation) i przejdź do zakładki Pogoda (1).

039_farming_simulator_22_pogoda_jak_sprawdzac_wplyw_na_uprawy

Tutaj znajdziesz informacje o aktualnej pogodzie (2) - temperaturze, prędkości wiatru oraz tym, czy świeci słońce lub pada deszcz. Obok z kolei widnieją informacje o pogodzie w kolejnych godzinach (3), a poniżej pogodzie w nadchodzących miesiącach (4).

Pogoda wpływa na uprawy w dwojaki sposób. Po pierwsze, jeśli temperatura spadnie poniżej 0 stopni, część upraw obumrze od mrozu. Po drugie, w trakcie opadów deszczu zbieranie plonów to kiepski pomysł, gdyż zbiory spadną wtedy nawet o 50%.

Możesz przyspieszyć czas by po prostu przeczekać opady. Jednakże, znacznie lepszym pomysłem jest wykorzystanie wolnego czasu na inne zadania. Wciąż bowiem możesz wykonywać kontrakty, orać bądź nawozić pola, a także sprzedawać wcześniej przygotowane towary.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - kalendarz rolniczy: kiedy wysiewać rośliny

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami