Farming Simulator 22 - nawożenie: rozrzucanie nawozu i wapnia

Jak wapnować i nawozić działki.

Nawożenie działek w Farming Simulator 22 nie jest wymagane, by uzyskiwać plony, jednak znacząco poprawia wielkość zbiorów. Z tej strony dowiesz się jak rozrzucać nawóz i wapnować.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uprawiać pole krok po kroku, zajrzyj na stronę uprawa: jak zacząć, porady na start.

Na tej stronie:

Zakup narzędzi i nawozu

By w ogóle podjąć się tej czynności, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. W tym celu otwórz sklep za pomocą klawisza P (przycisk View i panel dotykowy w przypadku konsol Xbox i PlayStation). Potem przejdź do zakładki Narzędzia (1).

020_farming_simulator_22_nawozenie_nawoz_wapno_jak_robic

Do tego celu możesz wykorzystać Opryskiwacze (2) bądź Rozrzutniki nawozu (3). Pierwsza grupa pozwala rozpylać nawóz płynny jak i środki owadobójcze, druga nawóz stały i - w niektórych przypadkach - także wapń.

Na początek dobrym wyborem jest rozrzutnik nawozu Bredal K105 (4), który pozwala jednocześnie rozrzucać nawóz stały, jak i wapń. Możesz to sprawdzić spoglądając na ikonki w jego opisie (5). Kosztuje co prawda 45,000 euro, ale możesz wypożyczyć go za niewiele ponad 2,000.

021_farming_simulator_22_nawozenie_nawoz_wapno_jak_robic

Gdy już go nabędziesz, musisz wyposażyć się w odpowiedni nawóz. W tym celu przejdź do zakładki Obiekty (6), a następnie do Palety bigbag (7).

022_farming_simulator_22_nawozenie_nawoz_wapno_jak_robic

Tutaj znajdziesz zarówno Nawóz (8), jak i Wapno (9). Zwróć uwagę na pojemność (10) każdej z palety - kup tyle nawozu, by zmieścić go do zakupionego rozrzutnika / opryskiwacza.

023_farming_simulator_22_nawozenie_nawoz_wapno_jak_robic

Po zakupie podepnij narzędzie do ciągnika i ustaw je obok pojemników z nawozem (11). Teraz wciśnij przycisk uzupełnij: rozrzutnik nawozu (12), który wyświetla się w lewym górnym rogu ekranu. Zbiornik rozrzutnika zacznie się zapełniać (13).

024_farming_simulator_22_nawozenie_nawoz_wapno_jak_robic

Nawożenie i wapnowanie - kiedy i jak je przeprowadzać

Zanim rozpoczniesz oprysk, sprawdź, czy działka tego wymaga. Spójrz po prostu na pole i zwróć uwagę na okno w prawym dolnym rogu ekranu. Znajdziesz tam informacje o konieczności wapnowania (14) (jeśli takowa jest), jak i stopniu nawożenia (15). Tę drugą wartość utrzymaj możliwie blisko 100%.

025_farming_simulator_22_nawozenie_nawoz_wapno_jak_robic

Teraz pozostało już tylko udać się na działkę z zakupionym sprzętem, rozłożyć narzędzie i rozpocząć rozrzucanie / oprysk. W przypadku nawożenia (16) jedyne co zauważysz, to pociemnienie gleby. Przy wapnowaniu (17) ziemia pokryta zostanie białą warstwą.

026_farming_simulator_22_nawozenie_nawoz_wapno_jak_robic

Wapnowanie przeprowadzać musisz każdorazowo po trzecim zbiorze plonów. Nawozić warto zawsze przed wysianiem lub wysadzeniem i po pierwszym wzroście warzyw (po mniej więcej kilkunastu godzinach). Dzięki temu utrzymasz nawożenie na wartości 100%.

Zaniedbanie tych czynności sprawi, że ilość zebranych plonów będzie znacznie mniejsza. Tyczy się to szczególnie braku wapna na działce, gdy jest ono wymagane.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - orka i kultywacja: przygotowanie ziemi do wysiewu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami