Farming Simulator 22 - kury: jajka, kurnik, pokarm

Budowa kurnika, zakup i hodowla kurczaków, produkcja jaj.

Kury to kolejna grupa zwierząt hodowlanych w Farming Simulator 22. Z tej strony dowiesz się jak wybudować dla nich kurnik i zakupić same kury, jakiego pokarmu potrzebują zwierzęta i co robić z produkowanymi jajkami.

Na tej stronie:

Budowa kurnika

Otwórz tryb budowania za pomocą kombinacji Shift+P. Następnie przejdź do zakładki Zwierzęta (1), a potem do podkategorii Kury (2).

099_farming_simulator_22_kury_jajka_kurnik_jedzenie_pokarm

Tutaj masz do wyboru dwie opcje (3), różniące się ceną, a co za tym idzie maksymalną liczbą kur (4), które mogą się w środku znaleźć. Gdy dokonasz wyboru, kliknij interesującą cię opcję, nanieś budynek na wolne miejsce (5) i potwierdź kliknięciem, by wznieść konstrukcję.

Opuść teraz tryb budowania, podejdź do ikonki łapy (6) i wciśnij przycisk otwórz okno zarządzania zwierzętami (7).

100_farming_simulator_22_kury_jajka_kurnik_jedzenie_pokarm

W nowym oknie znajdziesz kilka gatunków kur (8), które różnią się pomiędzy sobą cenami (9). Jak w przypadku innych zwierząt, każda kura ma swój wiek (10), może się też rozmnażać co kilka miesięcy (11) - po upływie tego czasu, przy utrzymaniu wysokiego poziomu zdrowia, urodzi się nowa kura.

101_farming_simulator_22_kury_jajka_kurnik_jedzenie_pokarm

Pokarm, zdrowie i produkcja jaj

By możliwa była produkcja jaj (do której wrócimy za moment), a także by kury się rozmnażały, musisz utrzymać wysoki poziom zdrowia (12), które sprawdzisz spoglądając na dowolne zwierzę. W tym celu musisz zapewnić kurom jedzenie - zboże możesz rozładować przy boku budynku (13), by zostało ono automatycznie dystrybuowane do zwierząt.

102_farming_simulator_22_kury_jajka_kurnik_jedzenie_pokarm

Co kilka godzin, przy wejściu do kurniku pojawiać będą się jaja na palecie (14). Im więcej kur będziesz posiadał i im wyższy będzie ich wskaźnik zdrowia, tym więcej jaj zostanie wyprodukowanych.

103_farming_simulator_22_kury_jajka_kurnik_jedzenie_pokarm

Jajka możesz sprzedać bezpośrednio do handlarza, by zarobić trochę gotówki. Możesz je jednak wykorzystać do dalszego przetwórstwa, dzięki czemu zarobisz znacznie więcej pieniędzy.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - owce: wełna, zagroda, pokarm

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami