Farming Simulator 22 - kalendarz rolniczy: kiedy wysiewać rośliny

Wpływ pór roku na zbiory.

Kalendarz rolniczy to twój najlepszy przyjaciel w Farming Simulator 22. Z tej strony dowiesz się jak z niego korzystać, co dzięki temu możesz zyskać i jak wielki wpływ ma to na rozgrywkę i twoje finanse.

By otworzyć kalendarz rolniczy wejdź do menu za pomocą klawisza Esc (przyciski Menu i Options dla konsol Xbox i PlayStation). Teraz przełącz się na kartę Kalendarz rolniczy (1).

038_farming_simulator_22_kalendarz_rolniczy_do_czego_sluzy_kiedy_wysiewac

Na ekranie pojawi się nowe okno. Pionowa niebieska linia (2) przedstawia miesiąc, w którym aktualnie znajduje się rozgrywka. Przy każdej roślinie znajdziesz dwa paski. Zielony (3) oznacza porę wysiewu - miesiące, w których możesz zasiać roślinę tak, by nie obumarła z uwagi na temperatury.

Pomarańczowa (4) kreska to z kolei okres zbiorów - miesiące, w których możesz zebrać pełny plon z danej rośliny. Jak widzisz, większość roślin wysiejesz bądź wysadzisz wiosną (marzec-maj) i w zależności od typu rośliny plon zbierzesz od wczesnego lata, aż po późną jesień.

Jeśli nie uda ci się zebrać plonu przed końcem okresu zbiorów, wtedy roślina najpewniej obumrze od zbyt niskiej zimowej temperatury. Część roślin może także po prostu przezimować - przez kilka miesięcy będą w stanie „uśpienia”, by na wiosnę kontynuować wzrost.

Planując kolejne uprawy cały czas sprawdzaj kalendarz rolniczy. Dzięki temu z wyprzedzeniem rozplanujesz kolejne kroki i unikniesz sytuacji, w których rośliny padną od mrozu zanim zdążysz zebrać z nich plon i na nich zarobić.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - stwórz pracę: jak zlecić wykonanie roboty

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami