Farming Simulator 22 - czas: przyspieszanie i spowalnianie

Zmiana szybkości upływu czasu, skala czasu.

Domyślnie czas w Farming Simulator 22 odpowiada temu rzeczywistemu - każde 24 godziny w grze trwają 24 godziny czasu realnego. Możesz jednak sterować szybkością upływu czasu - z tej strony dowiesz się jak go spowalniać i przyspieszać.

By zmieniać ustawienia czasu możesz wejść do opcji i do zakładki Ustawienia gry (1). Znajdziesz tutaj opcję o nazwie skala czasu (2), przy której jest mnożnik.

010_farming_simulator_22_czas_przyspieszanie_spowalnianie_skala_czasu

Może on osiągnąć wartość od 0,5x do 120x. Wpływa on na szybkość upływu czasu. Mnożnik zmienisz za pomocą strzałek po bokach skali czasu - w wersji na PC dodatkowo za pomocą klawiszy 7 i 8. Mnożnik (3) widać cały czas podczas rozgrywki - znajdziesz go w prawym górnym rogu ekranu.

011_farming_simulator_22_czas_przyspieszanie_spowalnianie_skala_czasu

Standardowo, każdy dzień w grze to 24 godziny czasu rzeczywistego. Jeśli ustawisz skalę czasu na 0,5x, czas spowolni o połowę - pełne 24 godziny w grze to będzie 48 godzin w czasie rzeczywistym.

Z kolei przy skali czasu x6 czas przyspieszy sześciokrotnie - pełny dzień upłynie w 4 godziny czasu rzeczywistego. Przy najwyższej skali, wynoszącej 120x, cały dzień zamknie się w zaledwie 12 minut.

Spowalniaj czas do wartości 0,5x gdy masz coś do zrobienia na farmie - w ten sposób bez problemu wysiejesz lub wysadzisz wszystkie warzywa bądź sprzedasz towary. Przyspieszaj go z kolei wtedy, gdy nie masz nic wartościowego do zrobienia i czekasz po prostu na wzrost roślin.

Następnie: Farming Simulator 22 - mapa: oznaczenia, jak otworzyć

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - tworzenie postaci: zmiana wyglądu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami