Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - ustawienia na PC, więcej FPS

Jakie ustawienia graficzne wybrać, by poprawić płynność rozgrywki.

Dying Light 2 jest grą wymagającą - do maksymalnych ustawień potrzeba mocnego peceta, wyposażonego w dobrą kartę graficzną. Na szczęście można wykorzystać kilka trików i dopasować ustawienia, by zyskać mnóstwo klatek na sekundę - bez znacznego uszczerbku na jakości obrazu.

W pierwszej kolejności wejdź do opcji gry i przełącz się na zakładkę Grafika (1). Opcją, którą warto wypróbować (gdy pozostałe, opisane w dalszej części tej strony, zawiodą) jest tryb skalowania rozdzielczości (2).

Dla posiadaczy kart graficznych Nvidia GeForce 1xxx jest tutaj możliwość ustawienia skalowania DLSS - w opcjach wydajność, zrównoważony i jakość. Posiadacze kart AMD i starszych modeli GeForce mogą z kolei skorzystać z FSR - także w kilku wariantach. Z konkretną opcją warto poeksperymentować - by uzyskać pożądaną ilość klatek.

Wcześniej jednak wciśnij klawisz F, by otworzyć zaawansowane ustawienia graficzne. Z dostępnych tutaj opcji, te są warte uwagi:

  • Jakość rozmycia w ruchu - wpływa w dużym stopniu na wydajność, warto więc zejść z tą opcją nawet do poziomu niski;
  • Jakość cieni słonecznych - jeśli nie chcesz korzystać ze śledzenia promieni, pozostaje opcja PCF;
  • Jakość cieni kontaktowych - prawie zerowy wpływ na wydajność, możesz więc pozostawić tę opcję na maksymalnym ustawieniu;
  • Jakość okluzji otoczenia - ustawienie opcji niska pozwoli ci zyskać kilka klatek na sekundę, a nie wpłynie na jakość obrazu;
  • Jakość oświetlenia globalnego - zerowy wpływ na wydajność, możesz więc stosować najwyższe ustawienie;
  • Jakość odbić - nie wpływa zbytnio na aspekty wizualne, a schodząc na opcję niska możesz zyskać kilka klatek;
  • Jakość mgły - największa poprawa jest przy zejściu na niskie, jednak w niektórych scenach bardzo niekorzystnie wpływa to na jakość obrazu. Ustaw na średnie dla kilkuprocentowej poprawy płynności.

Co ciekawe, Jakość wygładzania krawędzi nie ma prawie żadnego wpływu na rozgrywkę, nie warto więc zmniejszać tej opcji - inaczej krawędzie obiektów będą bardzo postrzępione.

Powyżej przedstawione opcje powinny pozwolić ci uzyskać płynną rozgrywkę w 1080p - a w 1440p karta pokroju RTX 2060 nie powinna mieć problemów z wyświetlaniem 60 klatek na sekundę.

Następnie: Dying Light 2 - wymagania na PC

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Read this next