Call of Duty: Modern Warfare, Dying Light 2 i inne gry z ray tracingiem na Gamescomie - porównanie trailerów i prezentacje

Nvidia pręży muskuły.

Podczas targów Gamescom 2019 w Kolonii Nvidia zaprezentowała szereg gier PC z włączoną opcją ray tracingu, czyli techniki śledzenia promieni. Poniżej wszystkie zwiastuny, a także odnośniki do interaktywnych porównywarek zdjęć.

Call of Duty: Modern Warfare

„Miękki” restart serii Modern Warfare zbudowano na nowym silniku, korzystającym z kilku nowinek technicznych - w tym ray tracingu. Poniższy zwiastun prezentuje realistyczne cienie w kilku lokacjach. Premiera gry 25 października.

Control

W przeciwieństwie do pozostałych dostępnych obecnie tytułów, obsługujących ray tracing, Control wykorzysta całą gamę możliwości techniki, w tym odbicia, rozproszone oświetlenie globalne i okluzję otoczenia. Premiera gry 27 sierpnia.

Dying Light 2

Tutaj ponownie brakuje materiału prezentującego ray tracing w akcji, ale poniżej znajdują się odnośniki do interaktywnych obrazków, prezentujących oświetlenie globalne. Premiera gry wiosną 2020 roku.

Metro Exodus: The Two Colonels (DLC)

Dodatek The Two Colonels do Metro Exodus zaoferuje jeszcze więcej możliwości związanych z ray tracingiem niż podstawowa gra - między innymi oświetlenie globalne i oświetlenie emisyjne. Datę premiery i zwiastun zobaczymy prawdopodobnie dzisiaj.

metro_exodus_the_two_colonels_ray_tracing_screenshot_001_on

Minecraft

Minecraft otrzyma oficjalną obsługę ray tracingu wraz z darmową aktualizacją zaplanowaną na początek 2020 roku. Poniżej dowód, że gra o blokach może wyglądać niesamowicie.

Synced: Off Planet

To MMO przygotowywane przez chińskiego giganta, firmę Tencent. Gra wykorzysta ray tracing między innymi do generowania odbić. Nie zabraknie kałuż i metalowych fragmentów otoczenia.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 - które zadebiutuje w przyszłym roku - zaoferuje napędzane ray tracingiem odbicia. Poniżej prezentacja w formie materiału i interaktywnego porównania.

Watch Dogs: Legion

Krótki zwiastun Watch Dogs: Legion skupia się na realistycznych odbiciach - głównie w kałużach. Premiera gry 6 marca 2020 roku.

Wolfenstein Youngblood

Wolfenstein Youngblood zadebiutowało bez obsługi ray tracingu, ale funkcja zostanie do gry dodana już wkrótce. Tutaj również skupiono się na odbiciach widocznych na gładkich powierzchniach.

Następnie: Powstaje gra inspirowana kultowym Deluxe Ski Jump

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami