Diablo Immortal - premiera i najważniejsze informacje

Co warto wiedzieć o mobilnym Diablo.

Popularny cykl studia Blizzard wkracza na ekrany urządzeń mobilnych - Diablo Immortal to gra tworzona z myślą o smartfonach, choć uruchomimy ją także na niektórych tabletach.

Najważniejszą cechą gry jest duże podobieństwo do tradycyjnych odsłon serii i innych produkcji z tego samego gatunku. W największym stopniu, choćby pod względem oprawy, tytuł przywodzi na myśl trzecią część Diablo.

Założenia rozgrywki pozostają niezmienne. Jako potężny wojownik eksplorujemy mroczny świat, pokonując setki przeciwników i zdobywać coraz to lepsze wyposażenie.

 • Premiera: 2021
 • Platforma: Android / iOS
 • Wersja językowa: polska
 • Producent: Blizzard Entertainment
 • Wydawca: Activision Blizzard

Na tej stronie:

Data premiery, platformy

Diablo Immortal zadebiutuje najprawdopodobniej w 2021 roku. Data premiery nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, lecz podczas jednej z konferencji dla inwestorów, Activision wspomniało o chęci wprowadzenia gry do dystrybucji w drugiej połowie roku.

Nie ujawniono jeszcze wymagań sprzętowych. Gra będzie dostępna za darmo dla wszystkich i zaoferuje mikropłatności. Twórcy rozważą też wprowadzenie wsparcia dla kontrolerów.

diablo_immortal_hub_gif

Rozgrywka, zawartość

Diablo Immortal to dynamiczny hack'n'slash. Eksplorujemy kolejne lokacje w poszukiwaniu skarbów, mierząc się z zastępami demonicznych potworów. Używamy różnorodnych zdolności.

Do wyboru otrzymujemy aż sześć klas postaci, które rozpoznają od razu fani poprzednich części. Dostępne klasy to:

 • Barbarzyńca. Walczy w zwarciu przy użyciu potężnych mieczy i toporów.
 • Mnich. Dla zwolenników bardziej dynamicznej walki z bliska, przywodzącej na myśl sztuki walki.
 • Czarodziej. Włada magią żywiołów, atakując z daleka potężnymi czarami.
 • Łowca Demonów. Wyposażony w śmiercionośne kusze, szybko porusza się po polu walki, stosując pułapki i gadżety.
 • Nekromanta. Specjalista od magii śmierci, potrafiący przyzywać do pomocy golemy i szkielety.
 • Krzyżowiec. Postawny wojownik, ciężko opancerzony i wytrzymały, korzystający z mocy światła.

W miarę postępów nasza postać staje się coraz bardziej silna, zyskuje dostęp do nowych zdolności i przedmiotów. Nawet po osiągnięciu maksymalnego poziomu, wciąż rozwijamy możliwości bohatera poprzez system drzewek talentów mocy mistrzowskich. Każde z nich zapewnia niepowtarzalne korzyści - zarówno w formie premii do współczynników, jak i specjalnych wzmocnień.

diablo_immortal_hub_skille
Drzewko przykładowych talentów

Diablo Immortal ma zapewnić wiele godzin zabawy. Przemierzymy kilka różnorodnych krain, także - jeśli zechcemy - w trybie kooperacji z innymi graczami. Łączenie ataków różnych klas pozwoli szybciej rozprawić się z trudniejszymi oponentami.

Powrócą też znane z Diablo 3 Szczeliny. Szczeliny Wyzwań to miejsce, w którym możnaprzetestować swoje zdolności i zdobywać nagrody za każdym razem, gdy po raz pierwszy ukończy się dany poziom trudności.

W trakcie gry zdobędziemy zróżnicowane przedmioty, które kształtują styl rozgrywki poszczególnymi postaciami. Znajdziemy też klejnoty, które można osadzać w gniazdach przedmiotów, aby zwiększyć podstawowe współczynniki danego elementu ekwipunku.

Fabuła i świat

Akcja Diablo Immortal rozgrywa się w czasie między wydarzeniami znanymi z Diablo 2 a Diablo 3. Pięć lat po zniszczeniu Kamienia Świata Sanktuarium pogrążone jest w mroku i rozpaczy, a siły pradawnego zła gromadzą się, by wykorzystać odłamki strzaskanego artefaktu do własnych celów. Ludzkość jeszcze nigdy nie była w tak wielkim niebezpieczeństwie.

„Archanioł Tyrael w akcie desperacji zniszczył splugawiony Kamień Świata, przekonany, że ukrócenie jego mrocznego wpływu na Sanktuarium okaże się warte złożonej przez niego ofiary. Jednak nawet odłamki roztrzaskanego artefaktu wypaczają wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich mocy. Tylko nowi bohaterowie będą w stanie ocalić świat przed pogrążeniem się w chaosie” - czytamy w oficjalnym opisie.

diablo_immortal_hub_itemy
Znajdziemy mnóstwo skarbów

Przygoda rozpoczyna się w małej wiosce Wortham. Później trafiamy między innymi na Cmentarz Popielisk, do Mrocznej Kniei oraz okolic Morza Szassarskiego.

Podczas eksploracji trafimy też często na różne podziemia. To najlepsze miejsce, by zaopatrzyć się w potężne przedmioty i poznać główny wątek fabularny gry. Można je ukończyć w 10-15 minut (solo lub w grupie). Podziemia są wypełnione potworami, elementami ekwipunku i potężnymi przedmiotami. Znajdują się w nich również rozwiązania niektórych z najważniejszych zagadek związanych z przeszłością Sanktuarium.

Gameplay

Materiały wideo najlepiej obrazują styl rozgrywki w Diablo Immortal. Fani Diablo 3 mogą poczuć się jak w domu ze względu na podobną oprawę graficzną mobilnej produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami