Diablo 2: Resurrected - premiera i najważniejsze informacje

Co wiemy: zmiany, grafika, gameplay.

Diablo 2: Resurrected to wyczekiwany od lat przez wielu graczy remaster (czy też: remake) kultowej gry studia Blizzard, wydanej pierwotnie w 2000 roku na PC. Odświeżona wersja trafi na wszystkie główne platformy.

Za prace nad wersją Resurrected odpowiadają deweloperzy z Vicarious Visions, którzy w przeszłości odświeżyli między innymi stare przygody Crasha Bandicoota czy też dwie części deskorolkowej serii Tony Hawk's Pro Skater.

Pod względem zawartości gra pozostanie praktycznie niezmieniona. To stare, dobre Diablo 2, co z pewnością ucieszy wiernych fanów, a nowym graczom pozwoli zapoznać się z klasykiem.

  • Premiera: 23 września 2021
  • Platforma: PC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series, Nintendo Switch
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Blizzard Entertainment
  • Wydawca: Activision Blizzard

Na tej stronie:

Data premiery, platformy

Diablo 2: Resurrected ma ukazać się 23 września 2021 roku. Przed premierą twórcy zorganizują dwie fazy zamkniętych testów, ale tylko na PC.

Finalna wersja gry trafi na PC, PS4, PS5, Xbox One i Series X/S, a także na Nintendo Switch. Blizzard opracowuje system progresji międzyplatformowej, co umożliwi kontynuowanie zabawy na innej platformie (po zakupie oddzielnego egzemplarza gry).

Gra jest dostępna w przedsprzedaży na PC, w sklepie BattleNet. Produkcję wyceniono na 40 euro, czyli ok. 180 zł.

diablo_2_resurrected_hub_0
Znajomy widok bohaterów przy ognisku budzi wspomnienia

Zmiany i nowości

Diablo 2: Resurrected powstaje na zupełnie nowym silniku, choć opartym o kod źródłowy oryginalnej wersji. Dlatego też deweloperzy mogli pozwolić sobie na zaimplementowanie starej oprawy graficznej, którą można włączyć jednym przyciskiem.

Nowa szata graficzna to zbudowane od podstaw modele postaci, ulepszone efekty zaklęć i ataków, a także efektów pogodowych. Do tego bardziej szczegółowe tekstury, rozdzielczość do 4K (choć nie na każdej platformie) oraz rozgrywka w 60 klatkach na sekundę. Dla porównania - oryginał działa zaledwie przy 25 FPS.

Twórcy opracowali też system wsparcia dla kontrolerów na wszystkich platformach.

diablo_2_resurrected_hub_2
Więcej miejsca na przedmioty to zawsze plus

Zmiany dotyczą nie tylko oprawy wizualnej. Przebudowany interfejs pozwoli w wygodniejszy sposób przyjrzeć się rozbudowanej karcie postaci ze statystykami, porównać właściwości przedmiotów, a także szybko tworzyć drużyny do gry wieloosobowej.

Zwiększono także pojemność osobistej skrytki gracza względem oryginalnej wersji. Dodano również zakładkę wspólnej skrytki, co pozwoli łatwo przekazywać ekwipunek pomiędzy swoimi bohaterami.

Fabuła, klasy, gameplay

Blizzard nie zmienia niczego w oryginalnej historii. Poznamy więc opowieść o powrocie Diablo do świata Sanktuarium i podążymy jego śladami przez różne krainy, by w końcu zmierzyć się z Panem Terroru.

Podczas przygody przemierzamy w sumie pięć krain, po jednej na każdy akt fabuły. Zwiedzimy tereny bagienne, pustynne i oczywiście samo piekło. Gra oferuje całą zawartość dodatku Lord of Destruction.

Otrzymujemy aż siedem klas do wyboru. Są to barbarzyńca, czarodziejka, paladyn, amazonka, nekromanta, druid i zabójczyni. Każda postać oferuje zupełnie inny styl gry i różny zestaw talentów.

diablo_2_resurrected_hub_1
Po odświeżeniu oprawa robi wrażenie

Tryb kooperacji pozwoli na wspólną zabawę nawet dla 8 graczy. Niestety nie potwierdzono jeszcze, czy gra umożliwi rozgrywkę międzyplatformową (crossplay).

Rozgrywka to oczywiście klasyczny styl z gier hack'n'slash. Obserwujemy naszą postać od góry i skupiamy się niemal wyłącznie na atakowaniu przeciwników, by szukać coraz lepszych elementów wyposażenia.

Kolekcjonowanie sprzętu to najważniejszy aspekt przygody. Z biegiem czasu zaczynamy odnajdować części legendarnych zestawów pancerzy, a także potężne rodzaje broni, które dodatkowo wzmacniamy klejnotami i magicznymi runami - by zadawać jeszcze więcej obrażeń.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Cyberpunk 2077 odżywa na Steamie. Rośnie popularność i oceny gry

Gra CD Projektu na pierwszym miejscu globalnych bestsellerów.

Ruined King - poradnik i najlepsze porady

Jak walczyć, wygrywać i rozwijać postacie. Wskazówki i odpowiedzi.

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami