Destruction AllStars - premiera i najważniejsze informacje

Szczegóły gry na wyłączność PS5.

Destruction AllStars to sieciowa tytuł wieloosobowy, łączący wybuchową akcję z grą samochodową. Jest produkcją na wyłączność Sony, dostępną tylko na konsoli PlayStation 5.

To pierwszy duży tytuł multiplayer na tej platformie. Początkowo miał być grą startową PS5, ale premierę przełożono na luty 2021.

Dobre wieści są takie, że Destruction AllStars przez pewien czas od premiery będzie dostępne w ramach abonamentu PS Plus, bez dodatkowych opłat.

  • Premiera: luty 2021
  • Platforma: PS5
  • Gatunek: akcja, multiplayer
  • Wersja językowa: brak informacji
  • Producent: Lucid Games
  • Wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Data premiery

Destruction AllStars zadebiutuje w lutym 2021 roku. Trafi wyłącznie na PS5 i żadną inną platformę - to tytuł ekskluzywny dla PlayStation. Początkowo gra miała ukazać się w październiku, wraz z debiutem PS5, jednak Sony zmieniło plany.

Wraz z przełożeniem premiery, japońska firma poinformowała, że dystrybucja Destruction AllStars nieco się zmienia - z pewnością na korzyść graczy. Produkcja przez dwa miesiące od premiery będzie bowiem dostępna w abonamencie PS Plus. Wszyscy, którzy korzystają z subskrypcji, zagrają więc za darmo.

Nie jest jasne, czy po wspomnianym okresie użytkownicy PS Plus utracą dostęp do gry, czy może zachowają ją w bibliotece.

Sony liczy, że udostępnienie tytułu w ramach abonamentu sprawi, że serwery będą pękać w szwach od zainteresowanych.

Rozgrywka i postacie

Produkcja studia Lucid Games jest tytułem wieloosobowym, w którym gracze rywalizują o zwycięstwo, wcielając się w postacie biorące udział w niecodziennym turnieju, stylizowanym na show na żywo, z wiwatującą widownią.

destructionallstars_premiera_2
AllStars to ulubieńcy widowni

Walka toczy się na różnych arenach na całym świecie. Zawodnicy ścierają się w pojazdach oraz na pieszo. Zasady różnią się w zależności od trybu - opisujemy je poniżej - ale rdzeniem rozgrywki jest po prostu atakowanie innych oraz demolowanie ich pojazdów.

Zniszczenie pojazdu oznacza konieczność poruszania się na arenie pieszo. W takiej sytuacji postać nie jest bezbronna, bo może wykonywać uniki przed nadjeżdżającymi rywalami, ale najlepiej rozejrzeć się po arenie i poszukać nowego wozu - możliwa jest przykładowo kradzież samochodu innego gracza.

Na początku każdego starcia po arenie zostanie rozrzuconych kilka podstawowych pojazdów, jednak każdy uczestnik zabawy ma też swój własny, spersonalizowany wóz. To właśnie one potrafią zmienić przebieg meczu.

destructionallstars_premiera_3
Utrata pojazdu to nie koniec zabawy

W turnieju bierze udział szesnastu kierowców, a każdy dysponuje innymi umiejętnościami, które należy odpowiednio wykorzystać w boju. Bohaterów możemy personalizować poprzez skiny, emotki i inne elementy zdobywane w toku kariery.

Warto nadmienić, że jako tytuł na wyłączność PS5, Destruction AllStars obsługuje najważniejsze nowości pada DualSense - adaptacyjne spusty i wibracje haptyczne.

Tryby gry

Destruction AllStars zaoferuje cztery podstawowe tryby rozgrywki, nie licząc treningu. Opisujemy je poniżej.

Mayhem to wariacja standardowego deathmatchu, do rozgrywki solo lub w drużynach. Liczy się tu atak, zadawanie obrażeń i niszczenie wrogów. Wygrywa gracz z największą liczbą punktów.

Carnado to nieco bardziej zaawansowany tryb, również dla samotników lub rozgrywki drużynowej. Zabawa opiera się na mechanice ryzyka i nagrody. Atakowanie lub rozbijanie przeciwników sprawia, że gracz otrzymuje pewną pulę punktów, która zostaje zmagazynowana w samochodzie. Wóz należy następnie dowieźć do tytułowego Carnada, by je zdeponować, jednocześnie tracąc samochód.

destructionallstars_premiera_4
Im dłużej trwa mecz, tym więcej wraków na arenie

Punkty można deponować tylko w aucie, więc po wizycie w Carnadzie należy sobie załatwić nowe. Najlepszym sposobem jest kradzież pojazdu innego zawodnika, co pozwoli przejąć zgromadzone przez niego punkty. Ze względu na możliwość ograbienia ryzykowne jest jednak poruszanie się w aucie wypełnionym punktami.

W Stockpile w szranki stają ze sobą drużyny. Demolowanie lub uderzanie oponentów sprawia, że na ziemie wypadają punkty. Należy je zebrać i zdeponować w jednym z banków na mapie. Wygrywa zespół, któremu uda się zgromadzić najwięcej punktów.

Jest jednak pewien haczyk - aby gromadzić punkty, należy wysiąść z pojazdu i poruszać się pieszo. W tym czasie postać jest oczywiście narażona na atak ze strony kierowców samochodów.

destructionallstars_premiera_5
Postacie można personalizować

Na początku trybu Gridfall na stadion wchodzi 16 zawodników, ale na końcu zostaje tylko jeden. Arena gry regularnie się zmniejsza, a zadaniem jest utrzymanie się na platformie oraz strącanie z niej innych kierowców.

Po wypadnięciu z mapy można powrócić do gry, ale tylko określoną liczbę razy. Po wyczerpaniu puli zawodnik odpada na dobre, aż do przetrwania najwytrwalszego.

Jest jeszcze trening połączony z samouczkiem, który pozwala poćwiczyć grę dowolną postacią.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami