Call of Duty Vanguard - premiera i najważniejsze informacje

Kampania, multiplayer, gameplay, nowości.

Tegoroczna odsłona popularnej serii strzelanek od Activision to Call of Duty: Vanguard. Tak jak przewidywano przed zapowiedzią, akcja gry przeniesie nas do okresu II wojny światowej - choć to w pewnym stopniu alternatywna wersja rzeczywistości.

Za prace nad tą częścią odpowiada studio Sledgehammer Games, które stworzyło już samodzielnie dwie gry z tego cyklu. Deweloperzy ze studia Treyarch odpowiadają jednak w tym przypadku za kooperacyjny tryb z zombie.

Pod względem rozgrywki, Call of Duty: Vanguard to tradycyjna strzelanka, która oferuje filmową, efektowną kampanię dla pojedynczego gracza oraz rozbudowany tryb multiplayer.

  • Premiera: 5 listopada 2021
  • Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
  • Gatunek: strzelanka FPP
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Sledgehammer Games
  • Wydawca: Activision

Data premiery

Call of Duty: Vanguard zadebiutuje 5 listopada 2021 roku. Strzelanka trafi na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Wszystkie wersje zaoferują te same tryby i zawartość - wersja na nową generację otrzyma tylko lepszą oprawę wizualną.

Wersja PC dostępna jest tylko na platformie Battle.net.

Zamówienie przedpremierowe gwarantuje wcześniejszy dostęp do testów beta, która najprawdopodobniej odbędą się we wrześniu, na wszystkich platformach. Pre-order gwarantuje też dostęp do kilku przedmiotów kosmetycznych.

cod_vanguard_hub_1

Kampania, fabuła

Fabuła w Call of Duty: Vanguard skupi się na czterech postaciach służących na różnych frontach II wojny światowej. Bohaterów połączy jednak jeden cel - zlikwidowanie tajemniczego Projektu Feniks, którego celem ma być zapewnienie ciągłości rządów i stabilności władzy po śmierci Hitlera.

Historia wkracza więc na tory alternatywnej rzeczywistości, jednak zmiany nie są drastyczne. W różnych misjach weźmiemy udział w bitwach, które faktycznie miały miejsce - choćby w Stalingradzie.

Trafimy też do Afryki czy na front w Pacyfiku. Każda z czterech postaci zmierza do Berlina z innego miejsca, co zapewni różnorodność obszarów w kolejnych etapach kampanii.

cod_vanguard_hub_2

Multiplayer i mechanika

Mechanika rozgrywki w CoD: Vanguard opiera się na rozwiązaniach z Modern Warfare z 2019 roku. Twórcy wykorzystują ten sam silnik i różne elementy gameplayu, które znane są z tamtej odsłony - to choćby płynne przeskakiwanie przez przeszkody czy montowanie broni na murkach.

Poza tym, tryb multiplayer zaoferuje tradycyjny zestaw wielu rodzajów rywalizacji - między innymi Drużynowy Deathmatch, Dominację, Zabójstwo potwierdzone, Znajdź i zniszcz czy Headquarters.

Zdobywanie doświadczenia i rozwój zapewnią dostęp do nowych broni, cech i perków. Podczas meczów skorzystamy z nagród za serie zabójstw - na przykład nalotów czy radaru.

cod_vanguard_hub_3

Poza kampanią i trybem wieloosobowym, jak zawsze otrzymamy też kooperacyjne zmagania z zombie w oddzielnym module rozgrywki. Czwórka graczy zmierzy się z nieumarłymi, początkowo na jednej mapie.

Jak poprzednia część serii, także Vanguard zostanie zintegrowane z Call of Duty Warzone. Mapa battle royale doczeka się więc odpowiednich zmian, a poziom wszystkich zostanie wyzerowany. Doświadczenie zdobywać można w każdym rodzaju zabawy - także w Warzone - rozwijając ogólny profil we wszystkich trybach.

Gameplay

Twórcy Call of Duty: Vanguard udostępnili do tej pory jeden oficjalny materiał z rozgrywką z kampanii. W sieci dostępne są także filmy z gameplayem z testów trybu Champion Hill.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami