Bloons TD Battles - Poradnik na Android, iPad, iPhone

Jak grać w Bloons TD Battles? Zobacz nasze porady i wskazówki.

Bloons TD Battles to kolejna odsłona uznanej serii gier zręcznościowo-strategicznych, typu tower deffence. W tej edycji ciężar gry został postawiony na rywalizację z innymi graczami.

bloons td battles poradnik porady
  • Pobierz grę na: Android | iOS
  • Cena: bezpłatna (system płatności w grze)

Jak grać w Bloons TD Battles? Poniżej kilka użytecznych porad i wskazówek.

- Wieżyczki bombowe (bomb towers) są świetne przeciwko dużym skupiskom balonów, lecz są nieco bezużyteczne, gdy balony pojawiają się osobno. Zbuduj solidną linię ulepszonych, normalnych wieżyczek, które zajmą się pojedynczymi wrogami, dopiero potem powoli rozbudowuj obronę o wieżyczki bombowe.

- Jeśli tylko będziesz bronił się przed atakiem przeciwnika, nigdy nie będziesz w stanie wyjść z pozycji remisowej. Upewnij się, że posyłasz odpowiednią liczbę balonów w jego stronę, podczas gdy ty cały czas rozbudowujesz swoje możliwości obronne. Musisz odczytać strategię przeciwnika i odpowiednio reaguj, by ją powstrzymać.

- Umieść Shooters Tack w punktach, gdzie ścieżka się zawija. W ten sposób będziesz mógł zadać maksymalne obrażenia przeciwko uderzeniom wroga - zarówno gdy się zbliża, jak i oddala. W tej grze właściwe rozmieszczenie poszczególnych jednostek w odpowiednim miejscu ma kluczowe znaczenie.

- Jeśli kombinacja działań defensywnych i ofensywnych przysparza ci problemów, po prostu włącz mecz typu Defensive. Dzięki temu nie będziesz musiał przejmować się atakowaniem wroga, a jedynie skupić się na niekończącej się fali ataku balonów przez jak najdłuższy czas. To o wiele mniej stresujące, a wciąż będziesz nagradzany cenną walutą.

- Kiedy zaczynasz na mapie nigdy nie grał on wcześniej, nie należy umieszczać żadnych defensywnych jednostek, aż widziałem ścieżkę z Bloons podjęcia wokół całego krajobrazu. W początkowych rundach, będziesz tylko twarz garść balonów. Należy pamiętać, że jest to znacznie bardziej ryzykowne w rundach multiplayer napaść, gdzie przeciwnik może po prostu decydują się wysłać wczesnym ciężki siatkówki na swój sposób.

- Jeśli rozpoczynasz grę na mapie, której wcześniej nie widziałeś, nie umieszczaj jednostek defensywnych, dopóki nie poznasz ścieżki balonów. W pierwszych rundach balonów jest mniej, więc uda ci się szybko zareagować. Pamiętaj, że jest to jednak dość ryzykowna strategia w trybie multiplayer - Assault. Tutaj twój przeciwnik może zdecydować się wysłać „ciężki” sprzęt bardzo wcześnie.

- Medaliony (medallions) są kluczowe, by ulepszać wieżyczki i wykorzystać ich pełen potencjał. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz wydać dodatkowych pieniędzy we wbudowanym sklepie, by mieć ich więcej - możesz je gromadzić w trakcie rozgrywki darmowej. Pomnażaj swoje zwyciestwa w trybie multiplayer, a możesz oczekiwać, że w twoje ręce wpadnie odpowiednia ilość tej waluty.

- Chcesz unikać przeciwników, którzy korzystają z dodatkowych płatności, aby wygrywać? Nie winimy cię. Na szczęście, możesz ustawić „prywatne mecze” z twoimi znajomymi, używając wbudowanego w grę systemu. Jeśli naprawdę chcesz grać tylko z osobami, które nie płacą, możesz wykorzystać Facebooka i połączyć się ze znajomymi, którym ufasz.

- Z pewnością kusi cię, by wydać Medaliony, by ulepszyć działające wieżyczki, jednak miej świadomość, że tej waluty będziesz potrzebował, by odblokować niektóre wieżyczki później. Wieżyczki: The Glue Gunner oraz Boomerang Tower potrzebują odpowiedniej liczby Medalionów, więc być może warto poczekać i odblokować je, zanim wydasz Medaliony na ulepszenia.

- Nieco irytujące jest bombardowanie przez twórców reklamami. Ciekawe, że możesz zgarnąć kilka lśniących Medalionów, oglądając promocyjne wideo. To odrobinę bolesny, ale dość łatwy sposób napełnienia sakwy na początku fazy gry, jeśli chcesz odblokować wszystko tak szybko, jak to możliwe.

- Niektóre aktualizacje wieżyczek stają się dostępne dopiero, gdy osiągniemy odpowiednią liczbę punktów z bitwy, zdobytą w meczach wieloosobowych. Zwracaj uwagę na ulepszenia, które są blisko momentu odblokowania, dzięki czemu możesz przystąpić do następnego meczu z jeszcze większą siłą ognia!

bloons td battles poradnik victory

Artykuł pochodzi z będącego częścią sieci Eurogamer Network serwisu Modojo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

John Bedford

John Bedford

Autor

John is a freelance writer based in West Sussex.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami