Battlefield 2042 - wszystkie mapy

Lista i opis map z Battlefielda 2042.

Battlefield 2042 oferuje w sumie 13 map, z czego 7 dostępnych jest w podstawowych trybach - All Out Warfare (czyli w Podboju i Przełamaniu) i Hazard Zone - w których gramy nowymi Specjalistami i futurystycznym uzbrojeniem.

Pozostałe 6 map to lokacje z trzech starszych odsłon serii. Obszary te są dostępne w meczach trybu Portal. Tutaj chcemy wymienić i krótko opisać wszystkie mapy dostępne w grze.

Na tej stronie:

Mapy w Battlefield 2042

Tryb All Out Warfare i Hazard Zone pozwalają rozgrywać mecze na siedmiu dużych mapach, które na PC i konsolach nowej generacji mogą zmieścić nawet 128 graczy.

Klepsydra. To mapa umiejscowiona w Katarze, w mieście Doha. Miasto jest opuszczone i częściowo zasypane piaskiem, a podczas meczu może aktywować się burza piaskowa. Jest tu dużo pustych przestrzeni, więc trzeba uważać na snajperów.

klepsydra

Wrakowisko. Spory obszar w Indiach, na którym z jednej strony znajdują się małe wioski, a z drugiej wraki wielkich statków. Wraki to idealne miejsce dla snajperów, trudno jednak skryć się przed ostrzałem z powietrza. Wnętrza wraków to miejsca starć na bliski dystans piechoty.

wrakowisko

Manifest. Mapa singapurska dla fanów Kanałów Nouszahr z BF3. To port pełen kontenerów, więc też miejsc na zasadzki - szczególnie niebezpieczne miejsce dla pojazdów naziemnych. Idealna mapa dla MacKaya, by dzięki swojej lince szybko wskakiwał na kontenery.

manifest

Kalejdoskop. Songdo w Korei Południowej przywodzi na myśl Szanghaj z BF4. Wysokie wieżowce to ciekawe miejsca potyczek, ale mamy też duży obszar między nimi, gdzie w parku piechota jest wystawiona na ostrzał śmigłowców - zabierz broń przeciwpowietrzną. Na mapie może aktywować się tornado.

kalejdoskop

Kosmodrom. Lokacja w Gujanie Francuskiej, znana z bety. Dużo otwartej przestrzeni, wzgórza i miejsce startu wielkiej rakiety. Tu także może pojawić się tornado.

kosmodron

Rozłam. Mapa na Antarktydzie, jedyna zimowa lokacja - nie licząc remake'u z BF1942. Lepiej nie biegać tu między punktami na piechotę, gdyż otwarte przestrzenie to wielkie zagrożenie dla piechoty. Pamiętaj o przywoływaniu pojazdów.

rozlam

Odnowa. Ciekawa wizualnie mapa w Egipcie. Pół terenu to pustynia z elektrownią słoneczną, a druga strona za murem to sztucznie stworzone środowisko porośnięte trawą, oferujące inny klimat. Na murze często stoją snajperzy, warto zaatakować ich śmigłowcami.

odnowa

Mapy w Portal

W trybie Portal znajdują się po dwie mapy z trzech starszych odsłon serii. Każdą możemy oczywiście wykorzystać w edytorze Portal i stworzyć dowolny tryb rozgrywki.

Ofensywa w Ardenach. Mapa z Battlefield 1942 oferująca starcia w lesie i kilku małych wioskach. Idealne połączenie bitew pojazdów pancernych i oddziałów piechoty.

ardeny

El Alamein. Mapa z Battlefield 1942. Wielka pustynia z kilkoma małymi przyczółkami do kontrolowania. Konieczne jest użycie pojazdów, gdyż przestrzenie między punktami w Podboju są ogromne. Uwaga na snajperów.

el_alamein

Port Arica. Mapa z Bad Company 2. Pustynna lokacja z miasteczkiem portowym, idealna przede wszystkim do trybu Szturmu.

arica

Valparaiso. Mapa z Bad Company 2. Starcia w dżungli, ale też wśród niewielkich skupisk zabudowań i w jednej nieco większej wiosce. Roślinność pozwala piechocie się ukryć.

valparaiso

Kaspijska Granica. Mapa z Battlefielda 3, uwielbiana przez fanów serii. Duża, otwarta przestrzeń, ale ukształtowanie terenu i budynki sprawiają, że wszędzie jest się za czym schować. Wielką antenę można zniszczyć, by zobaczyć jej efektowny upadek.

caspian

Kanały Nouszahr. Mapa z Battlefielda 3. Akcja rozgrywa się w dużym porcie. To świetna mapa dla piechoty, szczególnie do trybów Drużynowego deathmatchu czy podboju dla 64 graczy. Jedna drużyna zaczyna na lotniskowcu.

nouszahr

Twórcy dodadzą do gry nowe mapy w przyszłości, zapewne w 2022 roku. Zarówno podstawowe tryby, jak też tryb Portal, mają doczekać się nowych lokacji.

Następnie: Battlefield 2042 - tryby gry

Spis treści: Battlefield 2042 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Battlefield 2042 - klasy postaci

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami