Battlefield 2042 - tryby gry

Wszystkie dostępne w grze tryby rozgrywki.

Battlefield 2042 oferuje trzy główne tryby gry, w których z kolei możemy też znaleźć kolejne tryby. Kwestia jest nieco skomplikowana na pierwszy rzut oka, dlatego tutaj wyjaśniamy, o co chodzi z trybami rozgrywki w BF2042.

Tryby zaczniemy omawiać zgodnie z kolejnością z menu głównego gry.

Na tej stronie:

All Out Warfare

Główny tryb gry nazywa się All Out Warfare. Wybierz tę zakładkę, jeśli chcesz wejść na największe pola bitwy dla 128 graczy (tylko 64 na PS4 i Xbox One). Tutaj znajdziesz bitwy na wielką skalę, z udziałem piechoty i wielu pojazdów.

W tym trybie znajdziemy dwa rodzaje rywalizacji:

  • Podbój - mapa jest tutaj podzielona na kilka sektorów oznaczonych literami. Zadaniem graczy jest przejmowanie tych sektorów, stojąc po prostu w ich obszarze. Im więcej obszarów kontroluje zespół, tym wolniej wyczerpują się jego punkty odradzania. Przegrywa zespół, którego punkty jako pierwsze spadną do zera.
  • Przełamanie - to tryb z podziałem na obrońców i atakujących. Obrońcy muszą bronić dwóch punktów, które napastnicy muszą przejąć. Co ważne, przejęty przez atakujących obszar defensorzy mogą przejąć z powrotem dla siebie, o czym warto pamiętać.
przelamanie
W Przełamaniu zawsze zbiera się wielu graczy w jednym obszarze

Hazard Zone

Ten tryb to odskocznia od wielkich bitew, choć akcja też rozgrywa się na dużych mapach. Rywalizują tutaj jednak czteroosobowe zespoły, a pojazdy wykorzystuje się rzadko. To przede wszystkim potyczki piechoty na małą skalę.

Celem w Hazard Zone jest zdobywanie dysków z danymi, które są losowo rozmieszczane na mapie. Należy je zabrać z kapsuł, a z kilkoma dyskami udać się do strefy ewakukacji. Im więcej dysków zbierzemy, tym większa nagroda.

Nagrodą jest specjalna waluta do kupowania broni i gadżetów w Hazard Zone. Na mapach podczas gry zmierzymy się nie tylko z graczami, ale też z patrolami sztucznej inteligencji. Kiedy zginiesz, nie możesz od razu wrócić do gry. Odradzanie w Hazard Zone działa inaczej - towarzysze muszą użyć spejcalnego nadajnika.

Portal

To w zasadzie menu edytora gier, gdzie znajdziesz mecze stworzone przez społeczność - lub parę gier stworzonych i promowanych przez deweloperów. Jest tu też zawartość z trzech starszych części serii Battlefield.

W przeglądarce serwerów (obecnej tylko w tym trybie) na górze ekranu zobaczysz podział na tryby (1).

tryb2

Poza Podbojem, znajdziemy tu także tryby:

  • Szturm - klasyczny dla serii Battlefield tryb z atakiem i obroną, podobny do Przełamania, lecz na mniejszą skalę. Poza tym, napastnicy muszą wysadzić w powietrze dwa cele, a nie tylko przejąć obszar. Zniszczenie celu sprawia, że obrońcy nie mają szansy, by go odzyskać.
  • Niestandardowe - w tej kategorii znajdziesz między innymi mecze w stylu Deathmatchu (typu każdy na każdego) czy Drużynowego deathmatchu, a także wszelkie inne rodzaje rozgrywki, na jakie wpadną twórcy w edytorze.

Pamiętaj, że zasady gry w Portal mogą znacznie różnić się od domyślnych, dlatego zawsze czytaj opisy meczów, zanim do nich dołączysz.

Następnie: Battlefield 2042 - szybszy sprint

Spis treści: Battlefield 2042 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Battlefield 2042 - wszystkie mapy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami