Battlefield 2042 - tryb Przełamanie: cele, jak grać

Jak wygrać, zasady Breakthrough, atak i obrona obszarów.

Przełamanie to tryb obecny od kilku lat w serii Battlefield. Powraca w najnowszej odsłonie i jest - obok Podboju - jednym z dwóch głównych trybów w module All Out Warfare.

To także bitwy na dużą skalę, nawet dla 128 graczy na PC i next-genach, jednak rozgrywka jest tu nieco bardziej skupiona. Cele są bowiem proste - jedna drużyna ma bronić dwóch obszarów, a druga musi je przejąć.

Najważniejsze jest to, że drużyna atakująca musi przejąć cele, zanim wyczerpią się ich posiłki (1), oznaczone liczbą nad główną mapą na ekranie odrodzenia. Kiedy liczba spadnie do zera, wygrają obrońcy.

przela1

Jako atakujący, musisz po prostu starać się przejmować punkty jak w Podboju. Jako obrońca zwracaj uwagę, czy kolorowy okrąg dookoła nazwy punktu nie zaczyna znikać (2), bo oznacza to, że punkt jest przejmowany przez wroga.

przela2

Kluczowe jest pozostawanie przy życiu, więc pamiętaj o leczeniu siebie i innych, by ktoś zawsze był zdolny do obrony. Pomóc mogą też pojazdy.

Kiedy bronisz punktu, na którym są też wrogowie, zobaczysz liczbę sojuszników i przeciwników (3) w obszarze przejmowania. Może to pomóc w ocenieniu swoich szans.

przela3

Drużyna atakująca musi przejąć dwa cele, a później dwa kolejne i jeszcze dwa następne, by wreszcie zwyciężyć. Napastnicy mają od początku dostęp do śmigłowców i czołgów, więc szybkie przygotowanie się do obrony jest kluczowe.

Następnie: Battlefield 2042 - amunicja, jak uzupełnić

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - tryb Podbój: jak grać, wskazówki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami