Battlefield 2042 - tryb Podbój: jak grać, wskazówki

Conquest - najważniejsze zasady, cele i reguły.

Podbój (Conquest) w Battlefield 2042 to jeden z dwóch trybów - obok Przełamania - w kategorii rozgrywki All Out Warfare. To klasyczny tryb, działający na bardzo podobnych zasadach, co w przeszłości.

Zanim wejdziesz do gry - i po każdym zgonie - widzisz ekran wyboru ekwipunku oraz mapę, nad którą stale widać aktualny wynik (1) meczu. Twoja drużyna zawsze jest oznaczona na niebiesko. Przegrywa zespół, którego punkty spadną do zera jako pierwsze. Wyróżnikiem w tej części serii jest fakt, że czasem na jeden sektor składają się 2-3 punkty, jak tutaj w przypadku sektora A (2). Należy przejąć wszystkie punkty z tą literą, by cały sektor zaliczał się do naszego wyniku.

conquest1

Wreszcie pamiętaj też, że jeśli chcesz wejść na pole bitwy w pojeździe, musisz kliknąć na ikonkę trybiku (3) pod obszarem bazy. Oczywiście nie wszystkie pojazdy są dostępne cały czas. Pojazd możesz też przywołać w formie zrzutu.

Najważniejsze zasady Podboju:

  • musisz przejmować kontrolę nad sektorami dla swojego zespołu
  • robisz to, pokonując wrogów obecnych w strefie przejęcia danego sektoru i zostając tam przez moment
  • im więcej sektorów posiadacie, tym szybciej wyczerpują się punkty wrogiej drużyny

Podczas rozgrywki strefy do przejmowania są wyraźnie oznaczane ikonami na ekranie (4), a podpowiedzią jest też minimapa (5) widoczna w rogu. Kolor niebieski oznacza oczywiście, że sektor jest wasz. Kolor czerwony to sektor wroga.

conquest2

Szary kolor oznacza, że dany sektor właśnie stracił właściciela, co znaczy, że jest właśnie przejmowany przez inną drużynę.

Wreszcie, jeśli twój zespół straci kontrolę nad sektorem, gra wyświetla wtedy dosyć wyraźne powiadomienie (6), które też pomoże zorientować się w sytuacji.

conquest3

Pamiętaj, że w Podboju to walka o punkty jest najważniejsza, ważniejsza niż nabijanie jak największej liczby fragów na przeciwnikach. Skup się więc na tym, by zawsze być tam, gdzie wymagany jest atak na wrogi punkt lub obrona własnego.

Pamiętaj też, żeby zawsze dobrać odpowiednie akcesoria broni. Możesz je zmieniać dzięki szybkiemu menu podręcznemu. Wybór Specjalisty też jest istotny.

Następnie: Battlefield 2042 - tryb Przełamanie: cele, jak grać

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - jak przywołać pojazd

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami