Battlefield 2042 - siły okupacyjne, Okupanci

Komputerowi przeciwnicy w Hazard Zone, gdzie są i jak są oznaczeni.

W trybie Hazard Zone w Battlefield 2042 rywalizują czteroosobowe oddziały graczy, ale na mapie napotkamy też żołnierzy sterowanych przez sztuczną inteligencję, zwanych Okupantami.

Kiedy wycelujesz w żołnierza sił okupantów, zobaczysz w nawiasie skrót AI (1) przy jego imieniu. Szybko można więc rozpoznać, z kim mamy do czynienia, choć oczywiście komputerowi przeciwnicy grają też nieco inaczej - wolniej się ruszają i są nieco mniej celni.

okupanci

Ponadto, gdy zbliżysz się do obszaru patrolowanego przez Okupantów, zobaczysz na ekranie stosowną informację (2). Nie znaczy to jednak wcale, że na danym obszarze nie pojawią się też zaraz inni gracze, więc zawsze trzeba uważać.

okupanci1

Okupanci strzegą dysków z danymi, ale nie zawsze. Czasem można ich ominąć lub zignorować, lecz warto podkreślić, że za ich likwidowanie otrzymujemy walutę do wykorzystania w trybie Hazard Zone.

Ważny jest też fakt, że w polu wyposażenia taktycznego możemy przed meczem wyposażyć perk Wynegocjowana nagroda (3). Sprawi on, że zarobisz za eliminację Okupantów więcej waluty.

okupanci2

Normalnie otrzymujemy 20 punktów waluty za zabójstwo jednego okupanta. Z wspomnianym ulepszeniem, będzie to więc 30 punktów. Dysków zazwyczaj pilnuje 5-6 Okupantów, więc za zlikwidowanie wszystkich można zarobić 180 punktów waluty - a otrzymuje ją cały zespół, nie tylko ten, który eliminuje wrogów.

Następnie: Battlefield 2042 - zmiana i wybór Specjalisty w Hazard Zone

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - odradzanie w Hazard Zone

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami