Battlefield 2042 - Portal: co to jest

Co warto wiedzieć o edytorze Portal w Battlefield 2042 - wyjaśniamy krok po kroku.

Portal to jeden z trzech głównych modułów rozgrywki w Battlefield 2042. W grze daje on dostęp do różnych rodzajów rozgrywki wykorzystujących elementy czterech odsłon serii: Battlefield 2042, Battlefield 3, Battlefield: Bad Company 2 oraz Battlefield 1942.

Gracze mogą projektować i udostępniać mecze z żołnierzami, arsenałem i wybranymi mapami z wyżej wymienionych gier. Elementy tych różnych części można ze sobą łączyć. To oznacza, że możemy na przykład stworzyć serwer z trybem Drużynowego Deathmatchu, w którym zmierzą się żołnierze z okresu II wojny światowej z oddziałami z Bad Company 2.

portal4

Co ważne, kiedy stroną konfliktu są postacie ze starszych odsłon serii, dysponują one także bronią z konkretnej odsłony (choć liczba broni jest ograniczona), a także występuje wtedy tradycyjny podział na klasyczne klasy postaci.

Na tej stronie:

Rozgrywka w Portal

Granie w rozgrywki z modułu Portal jest bardzo proste. Wystarczy wejść do menu trybu z menu głównego, a zobaczymy na głównym ekranie cztery kafelki (1), czyli serwery z grami proponowanymi przez deweloperów z DICE. Możemy też przeglądać serwery (2) gier stworzonych przez fanów.

portal_1

Przeglądając serwery, po prawej stronie widzimy zawsze opis danej gry (3), chyba że jej projektant nie uzupełnił odpowiedniego pola w edytorze. Zawsze widzimy jednak, z jakim trybem zabawy i liczbą graczy mamy do czynienia.

portal_2

Dostępnych rodzajów gier jest wiele, a liczba będzie rosła po premierze. Zwiększy się także różnorodność dostępnych serwerów. Oczywiście sam też możesz stworzyć grę w trybie Portal, a będzie ona dostępna dla innych, dopóki choć jedna osoba będzie na serwerze.

Portal - dostępne tryby

Obecnie Portal pozwala tworzyć gry na zasadach trybów:

  • Podbój
  • Duży Podbój
  • Szturm
  • Zespołowy DM
  • Każdy na każdego

Zasady rozgrywki zależą tylko od twórcy konkretnego trybu. Opcji do ustawienia jest mnóstwo. Możliwe jest zmienianie wartości obrażeń, ognia sojuszniczego, wyłączanie czołgania, blokowanie używania gadżetów czy akcesoriów, wyłączanie HUD-u, a nawet tak zaawansowane rozwiązania jak oferowanie nieskończonego zapasu amunicji. Zachęcamy do testowania i próbowania różnych gier w tym trybie, by odkryć jego potencjał.

Następnie: Battlefield 2042 - edytor, jak stworzyć własną grę

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami