Battlefield 2042 - Poradnik, Solucja

Bądź najlepszy na polu bitwy, poznaj tajniki rozgrywki, tryby i mapy.

Witajcie w poradniku do Battlefield 2042 - nasz przewodnik poprowadzi cię przez tajniki najnowszej odsłony serii, poznasz zasady rozgrywki, trybu oraz edytor Portal.

W ramach niniejszej publikacji przygotowaliśmy szczegółowe porady, związane z rozgrywką i mechaniką gry, opisaliśmy popularne tryby i mapy, a także wiele innych kluczowych elementów zabawy.

Życzymy jak najlepszych wyników i dobrej zabawy w Battlefield 2042.

Spis treści - na tej stronie:

Walka, pancerz, broń i pojazdy:

Zaczynamy od przedstawienia szeregu stron poradnika, związanych z szeroko pojętą walką, w tym oczywiście wyborem broni, amunicji, walki wręcz, a dalej również pojazdów.

Walka, pancerz i broń:

Pojazdy:

Tryb Podbój i Przełamanie

Na początku zachęcamy cię do poznania podstawowych aspektów rozgrywki, związanych z All Out Warfare, zawierającym tryby Podboju oraz Przełamania. To najbardziej klasyczne tryby w grze.

Tryb Hazard Zone

Tutaj prezentujemy wskazówki związane z zupełną nowością w serii, czyli trybem Hazard Zone, w którym rywalizuje ze sobą kilka czteroosobowych oddziałów, starających się zebrać cenne dyski z danymi.

Moduł edytora Portal

Portal to nowy element w cyklu Battlefield, który pozwala grać w przeróżnych trybach zaprojektowanych przez innych graczy, ale też twórców, przy pomocy specjalnego edytora rozgrywki. Tutaj znajdziemy między innymi zawartość z kilku poprzednich części serii.

Pytania i odpowiedzi, porady ogólne

Tutaj znajdziesz szereg dodatkowych stron poradnikowych, które odpowiadają na różne pytania, pojawiające się w trakcie zabawy.

Wybór trzech głównych modułów:

Battlefield 2042 to wyjątkowa odsłona popularnej serii. Oferuje bowiem trzy główne kategorie rozgrywki, z których każda oferuje zupełnie inny typ doświadczeń i rywalizacji. Główne menu oferuje trzy kafelki do kliknięcia. Zaprowadzą nas do jednego z modułów.

battlefield_2042_poradnik_tryby
  • All Out Warfare oferuje najbardziej klasyczną formę zabawy. W tej kategorii rozgrywki znajdziemy tryby Podboju (Conquest) oraz Przełamania (Breakthrough). To bitwy na wielką skalę dla maksymalnie 128 graczy na PC, PS5 i Xbox Series, lub dla 64 graczy na PS4 i Xbox One. W bitwach bierze udział piechota i pojazdy lądowe oraz powietrzne.
  • Hazard Zone to tryb, w którym rywalizuje osiem zespołów czteroosobowych (na PC i next-genach, na PS4 i Xbox One to sześć zespołów). Wszyscy trafiają na mapę i starają się zebrać dyski z danymi, które mogą być strzeżone przez żołnierzy sił Okupantów, którymi kieruje sztuczna inteligencja. Odradzanie się jest tutaj ograniczone, a wyposażenie kupujemy przed każdym meczem dzięki specjalnej walucie.
  • Portal to najbardziej wyjątkowy moduł Battlefielda 2042. Oferuje zróżnicowane rozgrywki tworzone zarówno przez fanów, jak i przez deweloperów. Wykorzystuje mapy i żołnierzy czy uzbrojenie z Bad Company 2, Battlefielda 1942 czy Battlefielda 3, jak też z 2042, pozwalając dowolnie łączyć i mieszać wszystkie te elementy. Zagramy tu zarówno w klasyczny tryb Rush, albo też w rywalizację „każdy na każdego”, gdzie wszyscy mają dostęp do wyrzutni rakiet i nieograniczonej liczby pocisków. Tylko wyobraźnia projektantów jest tu ograniczeniem, a projektantem może być każdy.

Najważniejsze porady:

- Rozwijasz się wszędzie. W tej odsłonie serii ogólne doświadczenie, dzięki któremu odblokowujemy broń i akcesoria, zdobywamy w każdym z trzech trybów rozgrywki. Warto więc przeszukać wyszukiwarkę gier Portal, by znaleźć szybkie rodzaje gry, które pozwolą levelować nieco szybciej.

- Powraca autoregeneracja zdrowia. Leczenie postaci występuje w kilku formach, lecz pamiętaj, że pasek życia żołnierza zacznie się odnawiać, gdy przez chwilę będziesz przebywać poza strefą walki w grze.

- Pamiętaj, żeby przetestować wszystkich Specjalistów. Nigdy nie wiesz, czy przypadkiem nie spodoba ci się umiejętność jakiegoś, którego początkowo chciałeś zignorować. Nasz poradnik wskaż zalety i wady poszczególnych specjalistów.

- Jak w większości strzelanek, ważne jest celowanie w głowy wrogów. W ten sposób zadajesz możliwie najwięcej obrażeń, co jest szczególnie istotne, gdy grasz snajperem. W większości przypadków jeden headshot z karabinu snajperskiego zabija wroga.

- Pamiętaj też, że w tej odsłonie serii nie ma klas i ograniczeń związanych z uzbrojeniem. Każdy Specjalista może wyposażyć dowolną broń i dowolny gadżet. Możesz więc wybrać LKM, a do tego wyrzutnię rakiet.

- Battlefield 2042 oferuje też inne tryby poza Podbojem i Przełamaniem czy Hazard Zone. Tryb Portal może oferować serwery z Drużynowym Deathmatchem, grą Każdy na każdego czy Szturmem.

- Graj zespołowo. Battlefield to niezmiennie gra, w której liczy się zgrany zespół. Pomagaj towarzyszom, reanimuj kolegów z oddziału, rozdawaj apteczki i skupiaj się na wykonywaniu celów danego trybu, a nie tylko na likwidowaniu wrogów.

- W Hazard Zone graj ze znajomymi. To tryb wymagający większej współpracy niż pozostałe. Grając przy korzystaniu z komunikacji głosowej masz o wiele większą szansę na pokonanie rywali, którzy grają z losowo dobieranymi nieznajomymi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami