Battlefield 2042 - pogoda: tornado i burza

Kiedy aktywuje się ekstremalna pogoda, jak aktywować.

W Battlefield 2042 twórcy zaimplementowali ekstremalne warunki pogodowe. Są to burza piaskowa oraz tornado. Ten pierwszy rodzaj to tylko przeszkoda wizualna, zaburzająca widzenie, jednak tornado wpływa też na interfejs gracza.

Przede wszystkim, tornado można zobaczyć na mapie (1), dlatego staraj się odradzać z daleka od niego.

pogoda3

Kiedy bowiem znajdziesz się w zasięgu 200-300 metrów od tornada, twój interfejs - znacznik punktów życia, minimapa, amunicja i gadżety - zaczną wyglądać tak, jakby obraz był zakłócany.

pogoda2

Jak można się domyślić, jest to rozpraszające i może przeszkadzać w rozgrywce. Dlatego od tornada lepiej trzymać się z daleka. Szczególnie, że gdy zbliżysz się za mocno, zostaniesz po prostu do niego wciągnięty.

pogoda1

W przeciwieństwie do momentów tak zwanej lewolucji z Battlefielda 4, w Battlefield 2042 nie można aktywować ekstremalnych efektów typu tornado. Jest pewna procentowa szansa, że ekstremalna pogoda aktywuje się w meczu Podboju lub Przełamania, lecz nie jest to gwarantowane.

Następnie: Battlefield 2042 - sterowanie PC, PS4, PS5, Xbox

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - baretki, wyzwania

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami