Battlefield 2042 - najlepsze pojazdy

Jaki pojazd wybrać w trybie Podboju i Przełamania.

W Battlefield 2042 wybór pojazdów jest całkiem spory. Niektóre są oczywiście obiektywnie lepsze od innych, lecz znalazły się też takie, które wydają się niepozorne.

Tutaj chcemy wskazać najlepsze pojazdy w All Out Warfare, czyli w trybach Podboju oraz Przełamania. Warto zaznaczyć, że w trybie Portal znajdziemy też pojazdy ze starszych odsłon serii.

Na tej stronie:

najpojazdy
Poduszkowiec może zaskoczyć skutecznością

Najlepsze pojazdy lądowe

Tego typu pojazdy nie służą tylko do transportu, ale też do akcji ofensywnych. Nawet podstawowy wóz terenowy ma na wyposażeniu karabin maszynowy przymocowany na dachu. Najbardziej warte uwagi maszyny z tej kategorii to:

  • Poduszkowiec LCAA. To nie tylko szybki środek transportu, który mieści w sumie czwórkę graczy, ale też szalenie skuteczny pojazd przeciwpiechotny. Minigun dostępny w pozycji strzelca likwiduje żołnierzy błyskawicznie. Minus jest taki, że dosyć łatwo ten pojazd zniszczyć. Wystarczy jedna rakieta, by zadać mu poważne obrażenia.
  • EBAA Wildcat. Ten wóz bojowy to wielofunkcyjna maszyna do zabijania. Posiada świetne działko, które radzi sobie z piechotą, ale zada obrażenia nawet czołgowi. Ma też broń przeciwlotniczą i system namierzania celów.
  • M5C Bolte. Ta amfibia jest wyjątkowo szybka. Choć siła rażenia nie powala, to odporność na obrażenia pozwala szybko przebić się przez obronę wroga. Pojazd ten odblokujesz dopiero na 50 poziomie doświadczenia.
  • Czołg. Zarówno amerykański M1A5, jak i rosyjski T28 mają takie same statystyki. Jeśli kierowca uważa i odpowiednio manewruje pojazdem, by nie wystawiać się na ostrzał rakiet, czołg potrafi zaważyć o losach starć. Potężne działo główne jest idealne przeciw pojazdom i piechocie, a dodatkowe działko sieje spustoszenie wśród żołnierzy.

Pamiętaj, że niektóre pojazdy lądowe możesz przywołać w formie zrzutu z powietrza.

Najlepsze pojazdy powietrzne

Od razu zaznaczymy - odrzutowce też są skuteczne, lecz wymagają naprawdę dużej wprawy, by efektywnie wykorzystać je na polu bitwy. Dlatego wskazujemy inne pojazdy, jako te uniwersalnie najlepsze.

  • MD540 Nightbird. Śmigłowiec zwiadowczy wyposażony zarówno w potężne działko obrotowe, jak też wyrzutnię minirakiet. Zabójczo skuteczny w eliminowaniu piechoty, choć wystarczy jeden pocisk, by praktycznie zupełnie go zniszczyć. Odblokowywany na 20 poziomie.
  • Śmigłowce szturmowe. Tak jak czołgi, są identyczne (poza wyglądem) dla sił USA i Rosji. Pilot może obsługiwać wyrzutnię rakiet powietrze-ziemia i namierzać cele powietrzne, by zadawać potężne obrażenia. W pełni efektywne wykorzystanie tego pojazdu wymaga też obsadzenia drugiego miejsca, strzelca, który ma do dyspozycji zabójcze działo przeciwpiechotne.

Na końcu warto podkreślić, że wszystkie pojazdy zawsze działają najlepiej, kiedy obsadzone są stanowiska kierowcy i strzelca, a przy okazji są też wykorzystywane do transportu. Idealnie jest obsadzić pojazd całym oddziałem czterech osób.

Następnie: Battlefield 2042 - najlepsza broń, jak odblokować

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - latanie śmigłowcem: wskazówki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami