Battlefield 2042 - najlepsza broń, jak odblokować

Co wybrać, jaką broń wyposażyć i które karabiny są najlepsze w grze.

Battlefield 2042 nie oferuje aż tylu broni - w trybie All Out Warfare (nie liczymy tu uzbrojenia ze starszych części dostępnego tylko w trybie Portal) - co BF3 czy BF4, jednak i tak niektóre karabiny czy pistolety maszynowe są lepsze od pozostałych.

Tutaj wskazujemy najlepsze obecnie bronie w grze. Oczywiście twórcy mogą wprowadzić różne aktualizacje, które zmienią działanie czy obrażenia niektórych broni, dlatego lista ta może się w przyszłości zmienić.

Na tej stronie:

Najlepsze SMG

Pistolety maszynowe (SMG) to zawsze dobry wybór, gdy starcia toczą się przy budynkach czy wśród kontenerów w porcie. W tej kategorii niezaprzeczalny zwięcięzca jest jeden.

PP-29 to obecnie najbardziej skuteczny SMG, ale też jedna z najlepszych - jeśli nie najlepsza - broni w Battlefield 2042. Spodziewamy się szybkiego znerfienia jego możliwości. Posiada wyjątkowo duży zasięg jak na pistolet maszynowy. Strzelanie do wrogów krótkimi seriami to idealne rozwiązanie, by walczyć nawet na średnim i dalszym dystansie - choć potrzebny jest oczywiście odpowiedni celownik.

PP-29 odblokujesz już na 18 poziomie.

najlepsza_bron_1

Najlepsze karabiny szturmowe

W kategorii karabinów szturmowych nie ma jednego zwycięzcy. Możemy wskazać dwie bronie tego typu:

  • M5A3. Podstawowy karabin, gdy spędzimy z nim trochę czasu i odblokujemy akcesoria, jest świetną i uniwersalną bronią do różnych zastosowań.
  • AK-24. Młodszy brat kultowego kałacha jest w praktyce nieco lepszą wersją poprzedniego karabinu. Odblokujesz go na 24 poziomie. Nadaje się idealnie do wielu sytuacji, szczególnie gdy wyposażysz zarówno celownik kolminatorowy, jak i z czterokrotnym zoomem.
najlepsza_bron_2

Najlepszy LMG

W tej kategorii wybór praktycznie nie istnieje, ponieważ otrzymujemy tylko dwa lekkie karabiny maszynowe. Lepszym z dwóch jest jednak ten dostępny od początku, czyli LCMG. Jest zaskakująco skuteczny i celny na dalekich dystansach, szczególnie z dwójnogiem i dobrym celownikiem.

To także jedyna broń w grze, w której można wyposażyć amunicję przeciwpancerną - i zostać postrachem śmigłowców.

najlepsza_bron

Najlepsze samopowtarzalne

W tym przypadku też obecnie naszym zdaniem najlepszą bronią samopowtarzalną jest dostępny od 1 poziomu DM7. W miarę szybkostrzelny, pozwala szybko przycelować, bardzo skuteczny w pozycji leżącej, ale także kiedy stoimy. Idealna broń uniwersalna na większych obszarach.

najlepsza_bron_3

Najlepsze karabiny snajperskie

W tym przypadku nie bierzemy pod uwagę wszechstronności, a celność i obrażenia. Kiedy gramy snajperem, właśnie na tym nam zależy. W takim przypadku najlepszy karabin snajperski to DXR-1. Odblokuje się ona na poziomie 24.

najlepsza_bron_4

Korzystając z tego karabinu udało nam się parę razy zabić dwóch wrogów jednocześnie, jednym pociskiem, gdy stali blisko siebie. Jeśli to nie świadczy o potędze tej broni, to nie wiemy co by mogło.

Battlefield 2042 oferuje też dodatkową kategorię broni: uniwersalne. Znajdziesz tam strzelby. Wszystkie są jednak bardzo sytuacyjne i nieprzydatne na dalszych odległościach.

Następnie: Battlefield 2042 - zestawy broni: jak stworzyć

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - najlepsze pojazdy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami