Battlefield 2042 - najlepsi Specjaliści, kogo wybrać

Który Specjalista jest najlepszy i jakie zdolności Specjalistów są najlepsze.

Battlefield 2042 oferuje w momencie premiery 10 Specjalistów do wyboru w trybach All Out Warfare oraz Hazard Zone. Każdy Specjalista ma inną zdolność specjalną oraz unikalny gadżet.

W skrócie wymieńmy wszystkich Specjalistów:

  • Sundance. Posiada granat z trzema typami obrażeń do wyboru (odłamkowy przeciwpiechotny, EMP oraz przeciwpancerny). Może używać kombinezonu winguit do szybowania.
  • Dozer. Ma większą wytrzymałość na obrażenia od wybuchów. Posiada rozsuwaną tarczę, która osłania niemal całe jego ciało.
  • Casper. Zwiadowca z dronem, który może oznaczać wrogów. Jego umiejętność specjalna zaalarmuje go, kiedy wróg zakrada się od tyłu.
  • MacKay. Posiada linę z hakiem, która pozwala mu szybko dostać się na dach czy w inne trudno dostępne miejsca. Poza tym, porusza się nieco szybciej niż inni, gdy celuje.
  • Irish. Może rozstawić osłonę na polu bitwy, a także czujnik, który zniszczy nadlatujące granaty i pociski rakietowe. Ma też więcej pancerza na starcie rundy.
  • Borys. Może ustawić na polu bitwy wieżyczkę, która automatycznie namierza i strzela do wrogów. Inne wieżyczki w pobliżu Borysa działają też skuteczniej.
  • Rao. Zdolnością specjalną może zhakować i na chwilę wyłączyć wyposażenie wroga, a gdy zastrzeli zhakowanego przeciwnika, przy okazji ujawni położenie wrogów w pobliżu celu.
  • Paik. Może aktywować skaner, który podświetla na czerwono wrogów, nawet za ścianami. Dostrzega też przeciwników, którzy zadają jej obrażenia.
  • Falck. Posiada pistolet z ładunkami leczącymi, którego może użyć do leczenia towarzyszy lub siebie. Może reanimować każdego sojusznika, nie tylko z własnego oddziału. Reanimowany sojusznik zyskuje pełne zdrowie.
  • Angel. Rozstawia skrzynię, z której towarzysze mogą pobierać amunicję i pancerz lub zmieniać przy niej wyposażenia. Może, jak Falck, reanimować każdego, a podnoszeni sojusznicy otrzymują bonusowy pancerz.

Warto przypomnieć, że wszyscy Specjaliści mają dostęp do tych samych broni i gadżetów uniwersalnych. Niezależnie od tego, kim gramy, możemy wyposażyc - przykładowo - strzelbę i apteczkę.

Najlepsi Specjaliści

W grze nie ma raczej złego, słabego Specjalisty. Każdy ma swoje zastosowanie w odpowiednich warunkach, dużo zależy też od tego, jakie postacie wybierają inni członkowie oddziału.

Tutaj wskazujemy więc najlepszych - naszym zdaniem - Specjalistów, którzy pomagają dobrze grać w wielu sytuacjach przy ofensywnym podejściu, szczególnie gdy nie gramy ze znajomymi.

Jedną z najlepszych postaci ofensywnych jest Paik. Dzięki jej zdolności skanowania, nawet jeśli nie jesteśmy pewni, gdzie są wrogowie, możemy podbiec do jakiejś osłony, by się schować, aktywować skaner i dostrzec ich sylwetki.

naj1
Prawie jak używanie kodów.

To szalenie pomocne, bo od razu po wychyleniu się wiemy, gdzie celować. Może to uratować nam życie w niejednej sytuacji. Warto jednak zaznaczyć, że umiejętność podświetla wrogów w tym obszarze, w którego kierunku patrzymy - a nie dookoła postaci. Zasięg skanera jest też średni, nie oznaczymy wrogów, którzy są daleko od nas.

Druga dobra postać ofensywna do MacKay. Lina z hakiem może wydawać się zbędnym dodatkiem, do momentu, aż zorientujemy się, jaką przewagę daje przebywanie na wyższym poziomie - na dachu czy na stercie kontenerów w porcie.

naj2
Lina pomoże dotrzeć tam, gdzie w innym wypadku dostać można się tylko wyskakując ze śmigłowca i próbując dobrze wylądować

MacKay może w mgnieniu oka dostać się do wysoko położonych punktów, by zaskoczyć wrogów poniżej, albo po prostu szybko uciec. Lina odnawia się całkiem szybko i nie ma ograniczeń liczby jej użyć, więc wykorzystujemy ją bardzo często.

Gdy chcemy skupić się na obronie, warto skorzystać z Borysa. Jego działko nie zadaje ogromnych obrażeń, ale na pewno skutecznie rozproszy uwagę trafianych wrogów choć na chwilę.

Następnie: Battlefield 2042 - jak grać w Hazard Zone: cel i zasady

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - jak przywołać pojazd

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami