Battlefield 2042 - lina z hakiem, jak używać

Jak używać linki z hakiem MacKaya, przyciąganie się.

MacKay to specjalista w Battlefield 2042, którego unikatowym gadżetem - niedostępnym dla innych - jest lina z hakiem. To narzędzie szczególnie przydatne na wielopoziomowych mapach z różnymi budynkami czy kontenerami, na które nie da się szybko wejść w tradycyjny sposób.

Lina pozwala błyskawicznie wskoczyć na dach czy inny obiekt, dzięki czemu możemy szybko uciec z niebezpiecznej sytuacji, albo zaskoczyć kampiącego tam snajpera.

By użyć liny z hakiem, wybierz gadżet, a więc wciśnij 3 na PC lub kierunek w lewo na d-padzie (krzyżaku). Wtedy postać wyposaży gadżet. Następnie wyceluj w krawędź, do której chcesz się przyciągnąć. Zwróć uwagę, że celownik w kształcie kwadrata z przerywanymi brzegami (1) oznacza, że nie trafisz w cel. Musisz wycelować dokładnie, a kiedy celownik zmieni się w mniejszy czworokąt (2), to znak, że po strzale przyciągniesz się do danego miejsca.

lin1

Postać automatycznie wespnie się na dach czy inną powierzchnię. Co ciekawe, liną można też trafić wrogiego żołnierza - jest to oczywiście trudne, bo nie jest ona tak szybka jak pocisk, jednak gdy trafisz wroga hakiem, zadasz mu obrażenia lub nawet zabijesz.

Ikona gadżetu w dolnym rogu pokazuje, ile czasu zostało do ponownego użycia liny. Jest to obrazowane jaśniejszym kolorem (3) widocznym na ikonie. Gdy cała ikona zmieni kolor na ten odcień, to oznacza, że możesz ponownie użyć linki. Czas ten to zaledwie kilkanaście sekund.

lin2

Lina z hakiem nie ma wyznaczonej liczby zastosowań. Oznacza to, że możesz jej używać zawsze, gdy tylko skończy się odnawianie gadżetu. Nie ma żadnych ograniczeń liczby użyć.

Następnie: Battlefield 2042 - leczenie i apteczki

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - jak wybrać akcesoria broni

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami