Battlefield 2042 - jak szybko zdobywać doświadczenie

Najlepsze sposoby na szybkie levelowanie i zdobywanie doświadczenia.

W Battlefield 2042 doświadczenie ogólne naszego profilu zdobywać można we wszystkich trybach. Trzeba jednak pamiętać, że i tak istnieją lepsze i gorsze sposoby na levelowanie.

Tutaj wskazujemy, jak zdobywać XP możliwie najbardziej efektywnie i szybko. Awansowanie na kolejne poziomy da ci dostęp do nowych rodzajów broni, gadżetów oraz nawet pojazdów.

Jak szybko zdobywać doświadczenie?

  • Skup się na trybach All Out Warfare i Hazard Zone. W szczególności na tym pierwszym. W trybie Portal zdobywa się mniej doświadczenia.
  • Jeśli jednak chcesz zdobywać doświadczenie w trybie Portal, unikaj tak zwanych farm XP. Mogą brzmieć zachęcająco, ale nie opłaca się poświęcać na nie czasu.
  • Skup się na korzystaniu z jednej, ulubionej broni. W ten sposób szybko zdobędziesz doświadczenie dla danej broni, odblokujesz dużo akcesoriów.
  • Korzystaj z pojazdów bojowych. Idealny scenariusz to duet z dobrym pilotem śmigłowca, byś mógł skupić się na eliminowaniu celów na ziemi.
  • Nie trać czasu. Zawsze odradzaj się tam, gdzie toczą się potyczki, by nie marnować czasu na bieganie po mapie. Spawnuj się na przykład tam, gdzie wrogowie przejmują obszar twojej drużyny.
  • Pamiętaj o wykonywaniu wyzwań z baretek. To cenne źródło punktów XP.
  • Graj Falck i lecz innych. Pojedyncze leczenie jednego rannego to niezbyt dużo punktów doświadczenia, jednak podczas meczów możecz leczyć praktycznie non-stop i w ogólnym rozrachunku zdobyć naprawdę sporo XP. Korzystaj zarówno z pistoletu leczącego, apteczek i reanimuj sojuszników.
  • Gdy tylko jesteś blisko przejmowanego obszaru, wejdź na niego, nawet jeśli jesteś pewien, że sojusznicy i tak go przejmą. Przejmowanie punktów kontrolnych razem z towarzyszami to też źródło doświadczenia.
xp

Doświadczenie w trybie Hazard Zone też liczy się do ogólnego rozwoju, jednak mecze te opierają się na zupełnie innych zasadach i trudno skupić się tam po prostu na zdobywaniu XP.

Następnie: Battlefield 2042 - baretki, wyzwania

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - zestawy broni: jak stworzyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami