Battlefield 2042 - jak grać w Hazard Zone: cel i zasady

O co chodzi w trybie Hazard Zone, jak wygrać.

Hazard Zone to nowy tryb w Battlefield 2042, nieobecny w żadnej poprzedniej odsłonie cyklu. Dlatego też warto wyjaśnić w jednym miejscu podstawowe założenia rozgrywki tego typu.

Jest to rywalizacja czteroosobowych oddziałów - w meczu bierze udział 32 graczy na PC, PS5 i Xbox Series X/S, albo 24 graczy na PS4 i Xbox One. Po załadowaniu meczu widzimy mapę, a na niej pozycję lądowania naszego oddziału (1) oznaczoną niebieską ikonką. Przy kilku obszarach na mapie widzimy znaczniki, objaśnione w rogu ekranu (2).

haz1

Żółty wskaźnik symbolizuje prawdopodobieństwo występowania dysków z danymi w danym obszarze. Biały znacznik to prawdopodobieństwo znalezienia tam nadajników, które wykorzystujemy, by przywrócić do gry poległych towarzyszy. Czerwony znacznik to prawdopodobieństwo wystąpienie wrogów sterowanych przez komputer zwanych Okupantami.

Następnie włącza się ekran wyboru postaci i ekwipunku, nieco inny niż w trybie All Out Warfare. Tutaj bowiem płacimy za broń i gadżety specjalną walutą, zdobywaną tylko w Hazard Zone. Tylko jeden karabin jest darmowy (3). Trzeba też pamiętać, żeby chociaż jeden z członków oddziału wyposażył skaner dysków (4) z danymi - gadżet dostępny tylko w tym trybie.

haz2

Szukanie danych i ucieczka

Głównym celem Hazard Zone jest zdobywanie dysków z danymi. W tym celu należy użyć skanera dysków. Gdy go wyposażysz i przycelujesz niczym przez lornetkę, będziesz mógł dostrzec okręgi (5), które oznaczają w przybliżeniu, gdzie znajduje się dysk. Same dyski znajdują się w kapsułach (6).

haz3

Oczywiście przy obszarach z dyskami można trafić nie tylko na sztuczną inteligencję, ale też - często - na wrogie oddziały graczy. Do starć trzeba podchodzić ostrożnie, ponieważ po śmierci nie możemy się odrodzić - chyba że jeden z członków zespołu użyje specjalnego nadajnika odradzania.

Po paru minutach rozpocznie się pierwsza ewakuacja, a miejsce ewakuacji (7) zostanie oznaczone symbolem E1. Jeśli zebraliście parę dysków, można rozważyć ewakuację. Liczbę posiadanych dysków symbolizują żółte ikony dysków (8) pod członkami oddziału.

haz4

Jeden dysk jest wart 100 punktów waluty. Zabicie wrogiego gracza to 50 punktów waluty. Nie warto więc się ewakuować gdy mamy tylko jeden czy dwa dyski. Jeśli zdecydujemy się na ewakuację, musimy w obszarze ewakuacji wsiąść na pokład statku (9).

haz5

Kiedy odliczanie się zakończy, odlecimy i zobaczymy ekran wyników. Możliwe jest jednak pozostanie na mapie, zignorowanie pierwszej ewakuacji. Jakiś czas później następuje bowiem druga faza ewakuacji - ostatnia już.

Następnie: Battlefield 2042 - skaner dysków z danymi

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - najlepsi Specjaliści, kogo wybrać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami