Battlefield 2042 - amunicja, jak uzupełnić

Kto może uzupełniać amunicję, skrzynia zaopatrzenia, gdzie znaleźć.

Amunicja może wyczerpywać się całkiem szybko w Battlefield 2042 jeśli strzelamy długimi seriami z broni automatycznej. Dlatego lepiej strzelać krótkimi seriami. Jeśli jednak potrzebujemy więcej pocisków, możemy uzupełnić zapasy, o ile ktoś z drużyny dysponuje odpowiednim gadżetem.

Jednym z gadżetów do wyposażenia jest bowiem skrzynia z amunicją (1).

amu1

Gdy jej użyjesz i trafi na ziemię, dookoła zobaczysz niebieskawy okrąg (2). Wyznacza on strefę działania skrzyni. Oznacza to, że kto wejdzie w ten okrąg, ten otrzyma uzupełnienie zapasów amunicji oraz granatów. Dotyczy to też pocisków wyrzutni rakiet.

amu2

Po użyciu gadżetu - przyciskiem 4 na klawiaturze lub d-padem w prawo na padzie - ikona skrzyni będzie przekreślona (3), co oznacza, że nie możesz jej przez kilkadziesiąt sekund użyć ponownie.

amu3

Używanie skrzyni z amunicją to dobry i łatwy sposób na zdobywanie punktów doświadczenia. Wystarczy, że rzucisz ją gdzieś, gdzie zebrało się kilku sojuszników.

Warto przypomnieć, że jest jeden Specjalista, który może pomóc uzupełniać amunicję innym - to Angel. Jego przedmiot specjalny to skrzynia z zaopatrzeniem. Grając nim, nie musisz więc wybierać zwykłej skrzynki z amunicją jako gadżetu, jeśli chcesz przywracać pociski sojusznikom.

Następnie: Battlefield 2042 - Szarik: jak przyzwać i używać

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - tryb Przełamanie: cele, jak grać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami