7 Days to Die - woda: zaspokajanie pragnienia

Jak nawodnić postać i zwiększyć wskaźnik Woda.

Pragnienie, określane w 7 Days to Die po prostu jako Woda, to jedna z potrzeb postaci i najważniejszych mechanik, na które musisz zwracać uwagę. Z tej strony dowiesz się jak regenerować ten wskaźnik i czym grozi jego zaniedbanie.

Tak jak jedzenie, nawodnienie postaci to ukryta statystyka. By ją podejrzeć otwórz menu za pomocą klawisza Tab, a następnie przejdź do zakładki Postać (1) i karty Podstawowe statystyki postaci (2).

012_7_days_to_die_7dtd_woda_pragnienie_nawodnienie

Tutaj znajdziesz wskaźnik Woda (3), który określa stan nawodnienia postaci. Wyczerpuje się samoistnie - szybciej, jeśli przebywasz w wysokiej temperaturze. Dodatkowo, wykonywanie czynności zużywających kondycję - jak skakanie, sprint czy walka - także przyspiesz ten proces.

By zregenerować ten wskaźnik musisz pić. Wybierz dowolny napój - jak woda czy smoothie - by zobaczyć ile wody zapewni (4) wypicie go. Potem po prostu kliknij w przycisk Użyj (5), by skonsumować przedmiot. Wskaźnik wody zregeneruje się o podaną wartość w ciągu kilku najbliższych sekund.

Jakie są skutki odwodnienia postaci? W pierwszej kolejności drastycznie spada wytrzymałość postaci i regeneracja tego zasobu. Gdy wskaźnik wody spadnie do zera, otrzymasz status Spragniony, a po krótkim czasie Odwodniony.

Ten drugi jest bardzo groźny, gdyż sprawia, że co 30 sekund twoja postać traci 1 punkt zdrowia i 3 punkty wytrzymałości. Sprawia to, że walka czy sprawne poruszanie stają się niemożliwe, a w krótkim czasie może doprowadzić do śmierci postaci.

Na szczęście wodę i inne napoje znajdziesz w dużych ilościach podczas eksploracji czy nawet z pokonanych wrogów. Możesz także kupić je u handlarza za stosunkowo niewielką kwotę.

Spis treści: 7 Days to Die - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: 7 Days to Die - głód: jedzenie, żywność

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

7 Days to Die - poradnik i najlepsze porady

Podstawy rozgrywki, wytwarzanie przedmiotów, walka, dbanie o potrzeby postaci.

Cory Barlog o God of War Ragnarok na PC: to decyzja Sony

Czy kontynuacja przygód Kratosa trafi na komputery?

Aktor głosowy z The Last of Us wywołał burzę. Poszło o NFT

Troy Baker promuje kontrowersyjne rozwiązanie.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami