Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

7 Days to Die - naprawa przedmiotów i budynków

Jak przywrócić narzędzia, broń i budynki do pełni wytrzymałości.

Tworzenie przedmiotów i budowa to podstawowe mechaniki rozgrywki w 7 Days to Die. Co jednak zrobić z narzędziami i elementami konstrukcyjnymi, które uległy uszkodzeniu? Zamiast je porzucać, możesz je po prostu naprawić - co wyjaśniamy na tej stronie.


Na tej stronie:


Naprawa przedmiotów

Większość przedmiotów w grze ma swoją wytrzymałość - możesz to sprawdzić spoglądając na pasek skrótów u dołu ekranu. Będzie to wskaźnik (1) pod ikonką przedmiotu.

Możesz też podejrzeć go wchodząc do ekwipunku za pomocą klawisza Tab. Po kliknięciu na dowolny przedmiot w plecaku, zobaczysz jego wytrzymałość (2). Gdy ta się wyczerpie, nie będziesz w stanie korzystać z danego narzędzia czy broni, a pancerz przestanie oferować ochronę.

By temu zaradzić, kliknij po prostu na przycisk Napraw (3), by przywrócić przedmiot do pełni wytrzymałości. Do tego celu musisz jednak posiadać część materiałów, które wykorzystane były do jego wytworzenia.


Naprawa budynków

Podobnie sprawa ma się z budynkami i ogólnie elementami konstrukcyjnymi. Gdy się do jakiegoś zbliżysz i ustawisz na nim kursor, zobaczysz jego wytrzymałość (4). Ta spada wraz z zadawanymi obrażeniami - na przykład przez wrogów.

Dany element konstrukcyjny możesz naprawić wybierając dowolną siekierę (jedną stworzysz na początku gry, w ramach samouczka) i klikając na elemencie prawym przyciskiem myszy. Element zostanie natychmiast naprawiony - jeśli tylko masz część składników, które wykorzystałeś do jego stworzenia.

Za każdą naprawę elementu konstrukcyjnego otrzymasz niewielką liczbę punktów doświadczenia, jest więc to świetny sposób na szybkie awansowanie postaci na wyższe poziomy.

Następnie: 7 Days to Die - głód: jedzenie, żywnosć

Spis treści: 7 Days to Die - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: 7 Days to Die - kondycja: wytrzymałość postaci, odnawianie

Read this next