Zobacz wielką mapę Wiedźmina. To projekt Uniwersytetu Warszawskiego

Szczegółowa topografia świata.

Kartograf z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych na Uniwersytecie Warszawskim sporządził dużą, szczegółową mapę świata Wiedźmina.

Autorem projektu jest Marcin Wereszczyński. Naukowiec opublikował pracę kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz została szerzej zaprezentowana - dzieło uznano za styczniową mapę miesiąca w ramach uniwersyteckiego programu Atlas 2022.

Grafikę można zobaczyć poniżej, ale na stronach Uniwersytetu Warszawskiego dostępna jest wersja w wyższej rozdzielczości.

wiedzmin_mapa
Mapa wiedźmińskiego świata (źródło: Uniwersytet Warszawski)

Projekt ukazuje Królestwa Północy. Odwzorowano zarówno państwa z uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego, jak i topografię, dokładnie przedstawiając rzeźbę terenu, przebieg granic i rzek, a nawet lokalizację miast, które sklasyfikował według liczby mieszkańców.

Uniwersytet Warszawski podkreśla, że to pierwsza tak szczegółowa mapa wiedźmińskiego świata. Inspirowana jest różnymi dziełami poświęconymi Geraltowii z Rivii - zawiera obiekty z książek, seriali, gier CD Projektu i komiksów.

To nie wszystko, ponieważ Wereszczyński uzupełnił projekt wieloma nazwami i obiektami geograficznymi wymyślonymi na potrzeby pracy. Całość jest zaś spójna z innymi tego typu grafikami i ilustracjami od fanów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami