Nvidia: sytuacja na rynku kart graficznych poprawi się w drugiej połowie roku

Oby.

Kryzys na rynku kart graficznych - oraz innych zaawansowanych urządzeń elektronicznych - trwa już od niemal dwóch lat. Nvidia ma nadzieję, że sytuacja zacznie poprawiać się w drugiej połowie roku.

- Przez cały rok kalendarzowy notowaliśmy duże zapotrzebowanie na [sprzęt] GeForce. Pozostaje ono wyższe niż nasze dostawy - wyjaśniała Colette Kress, odpowiedzialna za finanse firmy, podczas konferencji Needham Growth.

- Jesteśmy bardziej optymistycznie nastawieni do kwestii dostaw wraz z przejściem do drugiej połowy obecnego roku - dodała menedżerka, cytowana przez serwis Seeking Alpha.

1
Oby się udało

Kobieta nie wyjaśnia dokładnie, skąd takie prognozy, lecz nieoficjalnie mówi się, że jesienią zadebiutować może całkiem nowa linia kart graficznych - RTX 4000. Te wnioski bazują jednak na kalendarzu wydawniczym firmy z przeszłości, co jest dość wątpliwym podejściem.

Według przeróżnych plotek, nadchodzące urządzenia - o nazwie kodowej „Ada Lovelace” - zaoferują olbrzymią wydajność, ale kosztem równie dużego wzrostu zapotrzebowania na prąd. Nie jest obecnie jasne, czy będą uzupełnieniem rodziny RTX 3000, czy też ją zastąpią.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami