Cory Barlog o God of War Ragnarok na PC: to decyzja Sony

Czy kontynuacja przygód Kratosa trafi na komputery?

Dzisiaj na PC pojawiło się God of War, które dotychczas było dostępne tylko na PlayStation, ale niektórzy zastanawiają się, czy na wspomnianą platformę trafi też kontynuacja o podtytule Ragnarok. Do tej kwestii odnieśli się twórcy.

Cory Barlog - reżyser wydanej w 2018 roku odsłony serii - udzielił wywiadu magazynowi Game Informer. W rozmowie zapytano dewelopera, czy są szanse, by także zmierzający na PS4 i PS5 sequel ukazał się na komputerach osobistych.

- Nie mam pojęcia. Teraz bierzemy jedną grę na raz, każdej przyglądamy się i analizujemy, czy podjęliśmy najlepsze decyzje. Oceniamy, jak sobie radzą, zastanawiając się, czy spodobała się ludziom, co zrobiliśmy dobrze lub źle oraz, czy jest coś, co moglibyśmy poprawić w przyszłości. Ostatecznie jednak decyzja należy do Sony - tłumaczy.

Barlog podkreśla, że położenie większego nacisku na komputery to nie tylko inicjatywa szefostwa japońskiej korporacji, ale „wspólny pomysł” wszystkich studiów firmy. Reżyser żartuje, że deweloperzy zasypywali przełożonych sugestiami, by otworzyć się na rynek PC.

- To proces. Jako koncern i poszczególne zespoły wciąż zastanawiamy się, jakie działania podjąć i jak będzie wyglądała strategia [związana z PC - dop. red.] - wyjaśnia.

Nasi koledzy z Digital Foundry nazwali komputerowe wydanie God of War „rewelacyjnym portem”, zwracając uwagę, że efekty przeniesienia gry na platformę są „spektakularne”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami