Na PS5 uruchomimy gry ze starszych PlayStation? Sony rejestruje nowy patent

Podpisany przez Marka Cerny'ego.

W amerykańskim urzędzie patentowym Sony złożyło wnioski o rejestrację nowych patentów. Jeden z dokumentów dotyczy wstecznej kompatybilności.

Pod publikacją podpisał się Mark Cerny, czyli główny architekt PS5. To oznacza, że rozwiązanie, którego dotyczy zarezerwowana koncepcja, najprawdopodobniej pojawi się właśnie na najnowszej konsoli japońskiego koncernu.

Nazwa złożonego 6 stycznia dokumentu wskazuje, że poświęcony jest wstecznej kompatybilności „na bazie symulowania taktowania starszych urządzeń”. To oznacza najpewniej oznacza, że starsze gry uruchamiane byłyby specjalnym oprogramowaniem.

Przypomnijmy, że aktualnie PlayStation 5 pozwala uruchomić tytuły z PS4. Można więc założyć, że patent dotyczy produkcji z wcześniejszych konsol Sony - PS1, PS2 i PS3 - których w większości obecnie nie można włączyć na najnowszej platformie firmy.

Według nieoficjalnych informacji, wsteczna kompatybilność ze starszymi PlayStation wejdzie w skład Spartacus - abonamentu, który będzie odpowiedzią na Xbox Game Pass. Dostęp do klasyków poprzez streaming uzyskają podobno subskrybenci najdroższego pakietu usługi.

Co ciekawe, drugi z rejestrowanych przez Sony patentów poświęcony jest zapisywaniu danych z wysoką prędkością w przypadku grania na serwerach w chmurze, co teoretycznie może być związane ze wspomnianym projektem. Oczywiście nie jest jasne, czy pomysły z obu dokumentów zostaną faktycznie wdrożone.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami