Fortnite wróci na iOS - dzięki GeForce Now

Poprzez chmurę.

Nvidia poinformowała, że w GeForce Now na urządzeniach mobilnych pojawi się Fortnite. Dzięki temu produkcja wróci na iOS.

Przypomnijmy, że popularna strzelanka od sierpnia 2020 roku nie jest dostępna na iPhone'ach i iPadach. Grę usunięto z App Store, po tym jak twórcy z Epic Games dodali możliwość dokonywania płatności z pominięciem prowizji dla Apple.

Wkrótce posiadacze urządzeń z iOS będą mogli zagrać w Fortnite poprzez GeForce Now, czyli chmurę. Produkcja zaoferuje sterowanie dostosowane do ekranów dotykowych, a Nvidia przekonuje, że podobną opcję w przyszłości otrzymają inne pozycje.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się zamknięte testy strzelanki w wersji mobilnej. Do bety można zarejestrować się na stronach usługi. Do sprawdzenia tytułu nie wymagane jest posiadanie płatnego abonamentu serwisu.

Fortnite pojawi się w streamingu także na urządzeniach z Androidem. Na telefonach i tabletach z systemem Google wciąż można zainstalować grę, choć została wycofana z oficjalnego sklepu z podobnych przyczyn, jak w przypadku App Store.

GeForce Now służy do rozgrywki w chmurze - tytuły są uruchamiane na zewnętrznych serwerach i przesyłane w czasie rzeczywistym do sprzętu odbiorcy przez internet. Na iOS usługa dostępna jest za pośrednictwem przeglądarki Safari, a na Androidzie w formie aplikacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami