[PLOTKA] Stalker 2 zostanie opóźniony, ale trafi na PS5

Gra nie pojawi się w kwietniu?

Nieoficjalne informacje sugerują, że Stalker 2 ukaże się później niż początkowo planowano, ale twórcy zamierzają wydać strzelankę także na PS5.

Źródłem wieści jest niejaki OLDboi - ukraiński bloger, który podobno uchodzi za dobrze rozeznanego w sytuacji na lokalnym rynku gier. W opublikowanym materiale przekonuje, że produkcja studia GSC Game World zadebiutuje nie 28 kwietnia, a dopiero jesienią 2022 roku.

Internauta twierdzi, że decyzję o opóźnieniu tytułu twórcy ujawnią przy okazji publikacji kolejnego nagrania z gameplayem. Deweloperzy podobno zwlekają z ogłoszeniem, by zebrać jak najwięcej zamówień przedpremierowych.

To nie wszystko: Stalker 2 zmierza na PC i Xbox Series X/S, ale OLDboi uważa, że w planach jest też wersja PS5. Na konsolę Sony strzelanka miałaby trafić pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku - produkcja podobno wykorzysta unikalne funkcje pada DualSense, w tym adaptacyjne triggery i system wibracji haptycznych.

Należy pamiętać, że są to nieoficjalne informacje, do których na razie nie odnieśli się przedstawiciele GSC Game World. Jakiś czas temu deweloperzy przekonywali jednak, że nie zamierzają wydać gry na PlayStation 5, choć wewnętrzne dokumenty Microsoftu wskazywały, że okres konsolowej wyłączności dla Xbox Series X/S to tylko trzy miesiące.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami