Nvidia po cichu ujawniła GeForce RTX 3080 z 12 GB pamięci

Karty już w sklepach.

Nvidia potwierdziła, że wczoraj wprowadziła do sprzedaży kartę graficzną RTX 3080 z 12 GB pamięci. Sprzęt ujawniono nieco wcześniej w najnowszej wersji sterowników producenta.

Na pulę 10 GB w tym topowym modelu niektórzy recenzenci narzekali już po premierze w 2020 roku, więc opisywana rewizja powinna spotkać się z ciepłym przyjęciem. Z drugiej strony, w tyle samo pamięci wyposażono także RTX 3080 Ti, co wydaje się nieco komplikować ofertę.

1
Model firmy Asus

Nowy model RTX 3080 to także szersza, 384-bitowa szyna pamięci oraz 8960 rdzeni CUDA, co oznacza 3-procentowy wzrost względem oryginału. Zapotrzebowanie na prąd rośnie z 320 W do 350 W, choć Nvidia nadal rekomenduje 750-watowy zasilacz.

Ceny ustalą zewnętrzni partnerzy. EVGA sprzedaje urządzenia za 1249 dolarów, ale - jak można się domyślać - żadnych nie ma już na stanie. Co więcej, ze względu na wysokie zainteresowanie wyłączono nawet możliwość zapisywania się do powiadomień, gdy karty wrócą do sprzedaży.

W ostatnim okresie Nvidia odświeżyła rodzinę RTX 3000 także za pośrednictwem budżetowego RTX 3050, a także - wprost przeciwnie - „potwornie” mocnego RTX 3090 Ti, na temat którego oficjalnie nie wiemy jeszcze zbyt wiele.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami