Nawet LEGO odwraca się od Activision. Opóźniono zestaw Overwatch 2

Czas na "przegląd współpracy".

Zestaw LEGO na licencji Overwatch 2 nie ukaże się w lutym, jak pierwotnie planowano. Słynny producent klocków opóźnia premierę, by bliżej przyjrzeć się współpracy z Activision Blizzard, znajdującym się w centrum sporych kontrowersji.

Firma z Danii przygotowała w przeszłości wiele zestawów na bazie strzelanki, a od 1 lutego zamierzano sprzedawać pakiet Titan. Nie przeszkadzał najwyraźniej fakt, że samą grę opóźniono.

„Prowadzimy obecnie przegląd naszej współpracy z Activision Blizzard, biorąc pod uwagę zastrzeżenia związane z postępami w radzeniu sobie z oskarżeniami dotyczącymi kultury pracy w firmie, zwłaszcza w sferze traktowania kobiet i tworzenia zróżnicowanego i otwartego środowiska” - napisano w oświadczeniu, którym podzielił się blog TheBrickFan.

1
Baterie w zestawie!

Obecne problemy Activision Blizzard zaczęły się w lipcu ubiegłego roku, gdy w Kalifornii korporacji wytoczono proces, związany właśnie z wymienionymi powyżej zarzutami.

Od tego czasu na jaw wyszło wiele innych kwestii. Dyrektor generalny Bobby Kotick miał podobno zdawać sobie sprawę z kłopotów, rzekomo samemu dyskryminując kobiety w firmie.

Od tego czasu menedżerowie wielu firm - PlayStation, Xbox, Nintendo - wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją, co obecnie nie przełożyło się jednak na żadne konkrety.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami