Rosyjskie studio wydało DLC, by zebrać pieniądze na protezę dla kolegi

W tajemnicy.

Rosyjskie studio Pixonic przygotowało specjalne DLC, by przeznaczyć zyski na protezę ręki dla kolegi z zespołu.

Andrej Kwasow - o nim mowa - stracił lewe ramię, ucho i palec prawej ręki na urlopie w Dominikanie, gdy ciężarówka uderzyła w autobus, którym jechał. Mężczyzna nie zamierzał się jednak poddawać i wrócił do pracy już po czterech miesiącach.

Do wypadku doszło w listopadzie 2019 roku, a teraz sam zainteresowany opisał sprawę na blogu w serwisie Pikabu. Jak wyjaśnia, zaraz po powrocie do studia jego koleżanka zaproponowała, by dodać do gry postać inspirowaną jego osobą.

Mowa o mobilnej produkcji War Robots, opowiadającej o walkach robotów. Kwasowa zamieniono w jednego z pilotów, dostępnego w specjalnym pakiecie DLC w przepustce sezonowej, wydanej latem ubiegłego roku. Tło fabularne nieznacznie zmodyfikowano, a w opisie znalazła się dedykacja dla kolegi.

1
Kwasow i jego postać

Bohater posiadał nawet futurystyczną protezę ramienia. „Gdy tworzyliśmy postać, byłem pełen entuzjazmu. Świetnie było zobaczyć siebie w grze. Bohater miał mój wygląd, opowieść, a nawet imię. Spełniło się moje marzenie z dzieciństwa” - opisuje Kwasow.

Deweloperzy - oraz sam poszkodowany - nie zdawali sobie jednak sprawy z faktu, że szefostwo zamierzało wykorzystać zyski ze sprzedaży DLC właśnie do zakupu zaawansowanej protezy dla pracownika.

Gdy ten otrzymał już sprzęt, wygląd postaci został nawet zmodyfikowany, by lepiej przypominać prawdziwą protezę.

„Życzę wszystkim zdrowia. Oklepana formułka, ale to coś, co doceniamy dopiero, gdy tego nie ma. Mam też nadzieję, że ujrzycie pozytywy w miejscach, w których na pierwszy rzut oka ich nie ma. Na pewno tam są. Wierzcie mi, sprawdziłem” - kończy Kwasow.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami