Ricochet nie pomógł. Gracze CoD Warzone narzekają na napływ cheaterów

Coraz więcej oszustów.

Niedawno w Call of Duty Vanguard i Warzone na PC wdrożono nowy system do walki z oszustami, który miał ograniczyć liczbę nieuczciwych graczy. Z relacji fanów wynika, że efekt jest niezadowalający, a cheaterzy nadal psują zabawę.

Przypomnijmy: rozwiązanie o nazwie Ricochet działa na poziomie jądra systemu, dzięki czemu wykrywa wcześniej niewidoczne modyfikacje. Mechanika pomogła lepiej identyfikować użytkowników stosujących cheaty, co przełożyło się na falę banów.

O ile początkowo sytuacja faktycznie się poprawiła, o tyle w ostatnich dniach obserwowany jest napływ oszustów. Tak przynajmniej wynika z wpisów publikowanych przez graczy między innymi na forum Reddit.

Dr Disrespect absolutely going off on the state of Warzone and Ricochet being a complete lie as he gets gunned down by yet another cheater from CODWarzone

Jeden z graczy domaga się od twórców wprowadzenia opcji zablokowania na konsolach zabawy z posiadaczami PC. Tłumaczy, że taka funkcja jest niezbędna, by oddzielić cheaterów używających komputerów od posiadaczy PlayStation i Xbox.

Niską skuteczność systemu krytykuje też Dr Disrespect. Popularny youtuber podczas niedawnego streamu został pokonany przez nieuczciwego gracza. - To nie działa. Stwórzcie nowe rozwiązanie, musicie coś wymyślić, obecny mechanizm nie działa - stwierdził w reakcji.

Nadmienić jednak należy, że Activision w momencie zapowiedzi Ricochet podkreślało, że debiut oprogramowania do walki z oszustami jest jedynie początkiem i obiecywało dalsze rozwijanie narzędzia.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami