Produkcja konsol jest większa niż kiedykolwiek - zapewnia szef Xbox

Braki wynikają z zainteresowania.

Phil Spencer - szef działu Xbox w Microsofcie - przyznał w najnowszym wywiadzie, że braki konsol w sklepach nie wynikają wcale z mniejszej produkcji, lecz z bezprecedensowego zainteresowania.

- W kwietniu i maju 2020 roku wyprzedaliśmy wszystkie konsole, czego w tych miesiącach nigdy wcześniej nie widzieliśmy. To był nagły wzrost zainteresowania - mówił menedżer w rozmowie z dziennikiem The New York Times.

- Serwery były wypełnione do granic możliwości. Zespół ciężko pracował, by poradzić sobie z zapotrzebowaniem i w pewnym sensie nadal się tym zajmujemy.

- Na rynku bardzo ciężko jest obecnie znaleźć Xboksa lub nowe PlayStation i to nie przez to, że dostawy są mniejsze niż w przeszłości. Są w rzeczywistości większe niż kiedykolwiek. Po prostu popyt wyprzedzą wszelką podaż - wyjaśnił Spencer.

Menedżer nie chciał podać dokładnych wyników sprzedaży swoich urządzeń, lecz zapewnił, że Xbox Series X oraz S sprzedają się lepiej niż poprzednie generacje konsol Microsoftu, jeśli wziąć pod uwagę taki sam okres od debiutu.

- Naszym zadaniem jest poradzenie sobie z tym zainteresowaniem - zapewnił.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami