Phil Spencer chciałby zobaczyć system międzyplatformowych banów

Lub personalizowaną czarną listę użytkowników.

Phil Spencer z Microsoftu wypowiedział się w rozmowie z New York Times na temat zapotrzebowania na mechanizm międzyplatformowych banów - informuje Gamespot.

- Coś, co naprawdę chciałbym zobaczyć, a to ciężki orzech do zgryzienia dla branży, to system, który sprawiałby, że kiedy ktoś dostaje bana w naszej sieci, to żeby był też sposób, aby dostał bana w innych sieciach - powiedział szef marki Xbox.

Jako alternatywę, Spencer widziałby „czarną listę”, na którą gracze mogliby dodawać użytkowników, z którymi nie chcą grać w przyszłości. Taka lista też - w idealnym scenariuszu - miałaby działać międzyplatformowo.

- Byłaby to stała grupa ludzi, z którymi zdecydowałem się nie grać. Nie chcę odtwarzać tego samego procesu [niechcianych interakcji - przyp. red.] i doświadczeń na innych platformach - zaznaczył.

Spencer podkreślił, że Microsoft używa sztucznej inteligencji, by monitorować przebieg rozmów i interakcji na platformach Xbox, by reagować, gdy ktoś „przekracza granice”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami