Take-Two przejmuje giganta gier mobilnych. Zynga ma nowego właściciela

Zapłacono 1,7 Bethesdy.

Take-Two ujawniło, że zamierza przejąć firmę Zynga, słynnego producenta gier mobilnych oraz - wcześniej - społecznościowych, jak Farmville. Transakcja opiewa na 12,7 miliarda dolarów.

Amerykańska korporacja to właściciele między innymi Rockstara (wydawcy Grand Theft Auto) oraz 2K Games (Borderlands, NBA 2K).

W wiadomości prasowej ogłaszającej przejęcie podano, że Zynga także będzie kontynuowała dalszą działalność pod dobrze znaną nazwą, ze sporą dozą niezależności.

Firma powstała w 2007 roku, a dwa lata później przebojem wdarła się do świadomości milionów graczy za pośrednictwem Farmville, idealnie wpasowując się także w rosnącą popularność Facebooka.

Inne popularne licencje przedsiębiorstwa to między innymi Words with Friends, CSR Racing, Harry Potter: Puzzles & Spells, Merge Dragons! czy Zynga Poker.

O firmie głośno był także w 2013 roku, gdy dyrektorem generalnym został Don Mattrick, opuszczający Microsoft po niezbyt udanej premierze Xbox One. Dziś szefem jest Frank Gibeau, w przeszłości menedżer w EA.

Take-Two zapowiada, że dzięki przejęciu stanie się „jedną z największych notowanych na giełdzie firm rozrywkowych”, a Zynga zajmie się między innymi tworzeniem gier na bazie licencji firmy. Nadciąga mobilne GTA?

Jeśli o Grand Theft Auto mowa, interesującym szczegółem jest fakt, że to właśnie Zynga była właścicielem technologii animacji NaturalMotion, wykorzystywanej na licencji właśnie przez Rockstar.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami