Rust przeżywa drugą młodość. 12 mln sprzedanych egzemplarzy

Pomógł głównie Twitch.

Gra Rust osiągnęła nakład 12,5 milionów sprzedanych egzemplarzy. Twórcy pochwalili się wynikiem przy okazji podsumowania ubiegłorocznych rezultatów.

Ostatnie oficjalne statystyki pochodziły z grudnia 2019 roku, gdy mówiono o 9 milionach sztuk. Dodatnie kolejnych 3,5 mln oznacza, że tytuł - wydany już w 2013 roku - nadal cieszy się sporą popularnością.

Jak przyznają sami twórcy z Facepunch Studios, w ubiegłym roku Rust przeżywało spory renesans zainteresowania, głównie za sprawą serwisu Twitch i popularnych streamerów oraz ich społeczności.

1
Garść statystyk

Inne podane wyniki to sprzedaż DLC (tylko 1,1 mln), szczytowa liczba graczy zalogowanych jednocześnie (267,2 tys.), liczba banów (ponad 600 tys.), widzowie na Twitchu (1,37 mln) czy suma audycji w tym serwisie (4,2 mln godzin).

„W 2021 roku Rust eksplodował na Twitchu, zanotowaliśmy rekordowe liczby graczy, wydaliśmy DLC, misje, pociągi towarowe, podwodne laboratoria i łodzie, gesty i dużo więcej” - komentują twórcy na Steamie.

Produkcja będzie oczywiście rozwijana także w obecnym roku. Deweloperzy pokazali drobny teaser pierwszych nowości, z arktyczną bazą i niedźwiedziem polarnym w roli głównej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami