Oszuści z PUBG zapłacą 10 mln dolarów odszkodowania

Ujawnią też kulisy działalności.

Firmy Tencent i Krafton - wydawca i twórca PUBG - wygrali wspólne pozwy przeciwko grupie hakerów, która dystrybuowała programy umożliwiające oszukiwanie w PUBG Mobile.

Sądy w USA oraz w Niemczech orzekły, że grupa musi zapłacić łącznie 10 milionów odszkodowania obu wymienionym podmiotom.

PUBG Mobile to jedna z najpopularniejszych gier mobilnych na świecie, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem głównie w Azji. „Niestety, działania hakerów ingerują w sprawiedliwość rozgrywki. Te wyroki wysyłają jasny przekaz, że nie będziemy tego tolerować” - komentuje producent gry, Rick Li.

Co więcej, twórców oprogramowania do oszukiwania zmuszono także to wyjawienia, w jaki sposób obeszli zabezpieczenia.

Tencent i Krafton ogłosili równolegle, że otrzymane odszkodowanie zostanie przeznaczone właśnie na rozwój technologii do walki z cheaterami, w tym na system wykrywania i banowania sprzętu oszustów.

Ta pierwsza firma - chiński wydawca PUBG Mobile - w marcu ubiegłego roku pomógł policji rozbić grupę sprzedawców cheatów, która wypracowała na działalności podobno ponad 750 milionów dolarów.

Korporacja publikuje także regularny „Ban Pan report”. Według ostatniej aktualizacji tylko w okresie od 24 do 30 grudnia zbanowano ponad 827 tysięcy kont.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami