Nie tylko Elden Ring. FromSoftware wróci do serii Armored Core?

Po niemal dekadzie przerwy.

Ankieta rozesłana przez studio FromSoftware do części użytkowników sugeruje, że jednym z przyszłych projektów zasłużonej firmy może być powrót do serii Armored Core.

Cykl opowiada o starciach mechów i różni się znacząco od Dark Souls czy Bloodborne, dzięki którym zespół cieszy się dziś mianem kultowego. Podobna jest za do kamera - za plecami robota.

Nie licząc wydanych tylko w Japonii gier mobilnych, Armored Core pozostaje nieaktywne od 2013 roku, gdy ukazało się samodzielne rozszerzenie do Armored Core 5, ostatniej „pełnoprawnej” odsłony - z 2012 r.

Wracając do ankiety, ta mówi o „trójwymiarowej, dynamicznej akcji” oraz „dużej swobodzie modyfikowania” mechów. Do tego „świat science-fiction wykreowany przez Hidetakę Miyazakiego”.

Zarys fabuły opowiada o uniwersum, w którym rządy, korporacje, kultyści i najemnicy walczą o tajemniczą substancję pod nazwą Melanż. Prawie jak w „Diunie”, lecz takie założenia nie odbiegają zbytnio od odsłon serii z przeszłości.

Gracz wcielałby się właśnie w jednego z takich najemników, walcząc na dużych mapach planety Bashtar, zrujnowanej przez olbrzymią katastrofę naturalną, która przyniosła także wspomnianą, cenną substancję.

Użytkownik, który otrzymał ankietę, wyjaśnia na forum ResetEra, że załączono do niej także zestaw zrzutów ekranu oraz krótki materiał wideo. Gracz nie podzielił się jednak tymi plikami, obawiając się problemów prawnych.

Nie jest obecnie jasne, czy takie „badanie terenu” przełoży się na konkretny tytuł od FromSoftware, lecz prace muszą być na stosunkowo zaawansowanym etapie, ale wspomniane screeny okazały się być grafikami koncepcyjnymi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami