Forum o Battlefield 2042 wymknęło się spod kontroli. Toksyczny subreddit może zostać zamknięty

Przynajmniej na pewien czas.

Subreddit poświęcony Battlefield 2042 może zostać czasowo zawieszony. Wszystko przez ekstremalny poziom toksyczności i agresji internautów względem twórców gry oraz pozostałych użytkowników.

Dla jasności wspomnijmy, że subreddit to zbiór wątków danej kategorii w serwisie Reddit. Battlefield 2042 ma kilka subredditów, ale mowa o głównym, do którego dołączyło już ponad 195 tys. osób.

Na r/battlefield2042 było gorąco już od samej premiery Battlefield 2042. Ze względu na niską jakość produkcji i kontrowersyjne decyzje projektowe, internauci prowadzili zażarte dyskusje i otwarcie krytykowali studio DICE. Ostatnio jednak obserwujemy nową, znacznie nasiloną falę agresji i toksyczności. Wszystko przez tweet jednego z deweloperów.

All missing features and flaws pointed out by BF Veteran that is with this franchise for 20 years. (Short video) from r/battlefield2042

6 stycznia Andy McNamara - globalny szef komunikacji w sferze strzelanek i Star Wars w EA - wyraził frustrację związaną z zalewaniem twórców prośbami i oczekiwaniami podczas przerwy świątecznej.

„Ludzie muszą odpoczywać. Robimy pewne rzeczy, ale musimy dowiedzieć się, co jest w ogóle możliwe. Pozwólcie nam wrócić z przerwy i kontynuować pracę. Uwielbiam was, ale wasze oczekiwania są brutalne. Rzeczy, których oczekujecie, wymagają czasu, projektu i wykonania” - napisał McNamara w usuniętym już tweecie, tłumacząc, że wyraził się w nieodpowiedni sposób i został źle zrozumiany.

Właśnie fragment o „brutalnych oczekiwaniach” podłapali użytkownicy subreddita Battlefield 2042. Pojawiło się mnóstwo memów i wątków wyśmiewających przedstawiciela EA, w których gracze zaznaczają, że nie oczekują cudów, a powrotu między innymi tablicy wyników czy więcej zawartości. Sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli - do tego stopnia, że nie było wątku, w którym użytkownicy nie atakowaliby deweloperów. Moderatorzy forum postanowili zareagować.

Prowadzący subreddit stwierdzili, że jeśli toksyczność jeszcze bardziej wzrośnie, tymczasowo zamkną Reddita Battlefield 2042. Są też plany na wypadek, gdyby agresja wyraźnie się zmniejszyła lub gdyby pozostała na aktualnym poziomie. W pierwszym przypadku forum pozostanie otwarte bez żadnych restrykcji, a w drugim moderatorzy zamkną większość problematycznych wątków.

„Żeby było jasne, kiedy mówimy o toksyczności, nie mamy na myśli krytykowania gry” - wyjaśniają moderatorzy. „Nie mamy na myśli negatywnego nastawienia względem gry. Nie mówimy o krytykowaniu EA i DICE. Mówimy o wpisach typu: »Deweloper X nie powinien się nigdy urodzić«, »Osoba X jest g*wnem, które powinno spłonąć«, »Chciałbym, żeby X i jego rodzina złapali Covida i umarli«”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami