W Minecrafcie stworzono strzelankę inspirowaną Doomem

Dziś premiera.

Jeden z fanów Minecrafta w popularnej grze stworzył strzelankę, która jest mocno inspirowana ostatnimi odsłonami cyklu Doom.

Doomed: Demons of Neither zadebiutowało dzisiaj po blisko dwóch latach prac. Mapę z projektem pobrać można za darmo za pośrednictwem strony Planet Minecraft, gdzie dostępna jest też instrukcja instalacji. Do działania wymagany jest jednak tytuł w edycji Java.

Strzelanka nastawiona jest na rozgrywkę w pojedynkę i oferuje kampanię składającą się z czterech plansz - podczas przygody zwiedzimy między innymi Marsa i placówkę organizacji UAC. Twórca gry przygotował własne modele postaci, a także zaprogramował broń palną i zdolności specjalne.

Projekt zawiera również przerywniki filmowe, przedmioty kolekcjonerskie do zebrania oraz bossów do pokonania. W rozmowie z serwisem PC GamesN autor produkcji - internauta o pseudonimie Sibogy - zaznacza, że z powodu ograniczeń Minecrafta nie udało się zaimplementować brutalnych zabójstw i tak zwanego dashingu, czyli poruszania się zrywami.

Twórca podkreśla jednocześnie, że choć pozycja w dużej mierze bazuje na Doomie, nie jest jego dokładną kopią - przykładowo układ poszczególnych lokacji jest inny i strzelanka powinna zaskoczyć nawet fanów cyklu od studia id Software.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami