Serial Fallout nabiera kształtów

Wybrano reżysera i producentów.

Kilter Films - wytwórnia stojąca za popularnym „Westworld” dla HBO - jeszcze w tym roku chce rozpocząć pełnoprawną produkcję serialu na bazie serii Fallout.

Zaangażowano już pierwszego reżysera, który będzie odpowiadał za pilot. To Jonathan Nolan, brat Christophera, a także współtwórca i scenarzysta wspomnianego „Westworld” czy też serii „Impersonalni”.

Na „showrunnerów” - najważniejszych producentów, ustalających ogólny kierunek rozwoju - obrano Genevę Robertson-Dworet („Kapitan Marvel”) oraz Grahama Wagnera („Silicon Valley”).

Pozostali producenci to wspomniany Nolan oraz Lisa Joy i Athena Wickham, wszyscy zaangażowani wcześniej w „Westworld”. Są też Todd Howard i James Altman z Bethesdy, reprezentujący Bethesdę, a więc licencjodawcę.

Pierwsze plany na serial Fallout ujawniono w lipcu 2020 roku. Projekt trafi na platformę Amazon Prime.

- Fallout jest jedną z najwspanialszych serii wszech czasów. Każdy rozdział tej niesamowitej historii kosztował nas niezliczoną liczbę godzin, które moglibyśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi - mówił wtedy Nolan.

W sierpniu ubiegłego roku poznaliśmy pierwsze założenia serialu. - To będzie szalona, zabawna przygoda, a także mindfuck, jakiego wcześniej nie widzieliście - zapewniła Lisa Joy. - Wyszło całkiem fajnie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami